اتحادیه اروپا 4 مقام بروندی را تحریم کرد

اتحادیه اروپا چهار تن از مقام‌های کشور بروندی را به دلیل تضعیف روند دموکراسی و جلوگیری از تلاش‌ها برای حل بحران سیاسی در این کشور فقیر مرکز آفریقا تحریم کرد.

اتحادیه اروپا چهار تن از مقام‌های کشور بروندی را به دلیل تضعیف روند دموکراسی و جلوگیری از تلاش‌ها برای حل بحران سیاسی در این کشور فقیر مرکز آفریقا تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: شورای اتحادیه اروپا محدودیتهای مسافرتی و بلوکه شدن دارایی را در ارتباط با چهار نفر که فعالیتهایشان باعث تضعیف دموکراسی در بروندی یا جلوگیری از تلاش‌ها به هدف دستیابی به راه حل سیاسی در بحران فعلی این کشور می شده، تصویب کرد.

در این بیانیه آمده است: پیشرفتی در جستجو برای راه حل سیاسی بحران بروندی حاصل نشده و خطر تشدید خشونتها در این کشور وجود دارد. به همین دلیل شورای اتحادیه اروپا اعمال تدابیر محدود کننده علیه این افراد در بروندی را مناسب تلقی کرده است.

شورای اروپا که بازوی سیاسی اتحادیه اروپا است، به هویت این چهار فرد تحریم شده در بروندی اشاره نکرد اما یک منبع دیپلماتیک در اروپا اسامی آنها را تایید و دلایل تحریم شدنشان را اعلام کرد.

این دیپلمات به خبرگزاری فرانسه تصریح کرد نخستین کسی که در بروندی تحریم شده، "گودفروید بیزیمانا"، معاون رئیس پلیس ملی این کشور است که متهم است تصمیمهای عملیاتی که منجر به استفاده غیرمتناسب از زور و سرکوبگری خشونت آمیز شده، اتخاذ کرده است.

همچنین به گفته این منبع بعد از وی، رئیس اداره پلیس ملی در دفتر رئیس جمهور بروندی تحریم شده و سومین نفر نیز یکی از ماموران سرویس اطلاعات بروندی است. چهارمین فرد تحریم شده از سوی اتحادیه اروپا نیز یک ژنرال سابق به نام "لئونارد انگنداکومانا" است.

انتهای پیام

کد N978416