کشته شدن 10 تن در حادثه تیراندازی در یک کالج آمریکا/ نگرانی اوباما از افزایش خشونت‌ها

آمريكا

به دنبال تیراندازی در یک کالج در ایالت اُرگن آمریکا، دست‌کم 10 تن کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند. فرد مسلح نیز توسط پلیس کشته شد.

به دنبال تیراندازی در یک کالج در ایالت اُرگن آمریکا، دست‌کم 10 تن کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند. فرد مسلح نیز توسط پلیس کشته شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در پی این تیراندازی شدیداً خواستار کنترل استفاده از سلاح شده است و از کنگره به علت ناتوانی درخصوص مقابله با حوادث تیراندازی به شدت انتقاد کرد.

این فرد مسلح که بنا به گزارش رسانه‌های آمریکا "کریس هاپر مرسر" نام دارد و 26 ساله است، اقدام به تیراندازی در یک کلاس در کالج کامیونیتی اومپاک در منطقه حومه‌ای رزبرگ کرد و در داخل سایر اتاق‌ها حرکت می‌کرده و قربانیان را هدف قرار می‌داده است.

یک مقام امنیتی منطقه داگلاس گفت که طی این تیراندازی 10 تن کشته و هفت تن زخمی شده‌اند که حال برخی از آنها وخیم است.

وی گفت که هویت قربانیان دست‌کم تا 24 ساعت آینده افشا نخواهد شد.

مردی که دختر وی طی این تیراندازی مجروح شده است، به شبکه سی.ان.ان گفت که فرد مسلح به دانش‌آموزان دستور داده در صورتی که مسیحی هستند بایستند و پس به سمت تمامی آنها تیراندازی کرده است.

وی گفت: زمانی که مرد مسلح به دختر وی گفته بود بایستد دخترش که روی زمین نشسته بود وانمود کرد مرده است.

کاساتدا ولدینگ، دانش‌آموز صدای 40-35 شلیک گلوله را شنیده بود و از اتاق مجاور بیرون آمده بود. وی دید که یکی از دانش‌آموزان پس از آنکه در را باز کرده تا از اوضاع مطلع شود، مورد تیراندازی قرار گرفت.

اوباما نیز ابراز خشم خود از این حادثه گفت: این مساله (تیراندازی) عادی شده و ما نسبت به آن بی‌تفاوت شده‌ایم. ما تنها کشور پیشرفته روی زمین هستیم که هرچند ماه چنین کشتارهایی در آن اتفاق می‌افتد.

انتهای پیام

کد N978400