رضایی: اگر تهدید رهبری نبود، همکاری از طرف عربستان سعودی انجام نمی شد

تسنیم نوشت: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کمیته حقیقت یاب فاجعه منا در چارچوب کنفرانس اسلامی تشکیل شود.

 محسن رضایی با حضور در گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به ابهامات فاجعه منا اظهار داشت: هرچند که برای تحلیل درست فاجعه منا نیاز به اطلاعات بیشتری داریم ولی نقاط ابهام در این مسئله وجود دارد.

وی با اشاره به واکنش کشورهای اسلامی در خصوص فاجعه منا گفت: ظاهراً جان انسان ها برای برخی دولتمردان اهمیت ندارد؛ اگر ما 10 یا 15 نفر را در این فاجعه از بین می رفتند، ما وظیفه خود می دانستیم که عکس العمل نشان دهیم چه برسد به اینکه الان 470 نفر کشته شدند. تعجب ما این است که چرا کشورهای دیگر برای جان هموطنان خود ارزش قائل نیستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قضیه برای امروز نیست و به جای نفت، خون منطقه را گرفته است و با وجود کشته های زیاد در کشورهای سوریه، یمن، عراق و پاکستان عملاً دریای خون در منطقه شکل می گیرد.

رضایی بااشاره به فرمایشات رهبری افزود: رهبری به موقع، دقیق و حکیمانه این حرف را فرمودند، دولت عربستان باید تهدید مقام معظم رهبری را جدی بگیرند و اگر تهدید رهبری نبود، همکاری از طرف عربستان سعودی انجام نمی شد.

وی خاطرنشان کرد: می تواند کمیته حقیقت یاب فاجعه منا در چارچوب کنفرانس اسلامی تشکیل شود و ما به دولتمردان عربستان می گوییم که به نفع خودتان است که بگذارید کمیته حیقت یاب تشکیل شود و حقیقت ماجرا با این کار مشخص می شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: ایران باید اقتدار خود را حفظ کند. اقتدار فقط توپ و تانک نیست بلکه وحدت میان مردم و مسئولان و پیشرفت و نوآوری اقتدار ماست.

2727

 

 

کد N978210