آینده جهان اسلام در دستان کودکان امروز است

رژيم صهيونيستي,فلسطين,اسراييل

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ثمره همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، گفت: شعار همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، از دوراندیشی بزرگ جهان اسلام خبر می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه گیلان، امروز، نهم مهر به عنوان «روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» در تقویم جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است. این روز به پیشنهاد جمعیت دفاع از ملت فلسطین و به عنوان نمادی از دادخواهی دانش‌آموزان ایرانی از مستکبران جهان و همچنین اعلام همدردی و همبستگی بین دانش آموزان ایرانی و کودکان و نوجوانان مبارز فلسطینی معرفی می‌شود. روز همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، مصادف با روز شهادت مظلومانه «محمد الدوره» است؛ کودکی که در آغوش پدرش، ناجوانمردانه، با گلوله دژخیمان اسرائیلی به شهادت رسید.

رسانه‌های جهان، خبر شهادت این نوجوان را منعکس کردند. تصویر شهادت او، درحالی که پشت پدر خود پنهان شده بود تا از شر حمله نظامیان صهیونیست در امان باشد، بارها از شبکه‌های تلویزیونی پخش شد و رسوایی رژیم اشغالگر قدس و حامیان این رژیم را در دنیا، به دنبال داشت. شهادت محمد الدوره، هم‌سالانش را به مبارزه‌ای بی‌امان‌تر و آگاهانه‌تر با اشغالگران متجاوز و زورگو تشویق کرد و صدها الدوره پا به میدان جهاد بی‌امان گذاشتند. او نه اولین کودک مظلوم فلسطینی است و نه آخرین آنها...

جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنای گیلان، با بیان این‌که دو واژه همبستگی و همدردی در مفاهیم انسانی ریشه دارند، نهم مهر را گرامی داشت و اظهار کرد: همدردی و همبستگی با کسی که مظلوم واقع شده، مرز جغرافیایی نمی‌شناسد و ما هم باید در این مورد نگاهی فراجغرافیایی از مرزهای کشور خود داشته و با کودکانی که با مظلومیت تمام، اجحاف و ستم در حق آنها می‌شود، همدردی کنیم.

وی ادامه داد: امروز افزون بر جنبه دینی و معنوی که هر مسلمانی را به حمایت از کودکان و نوجوانان مظلوم فلسطین فرا می‌خواند، هر آزاده‌ای در جهان که حتی اندکی به انسان و حقوق انسان‌ها می‌اندیشد، بحران فلسطین را بحران خود می‌داند و از این همه مصیبت که در گوشه‌ای از عالم بر سر انسانیت فرو می‌ریزد، داغدار است.

وی با بیان این‌که «ثمره همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، افزون بر بعد نوع‌دوستی و عاطفه‌جویی انسان، جنبه تربیتی و آموزشی آن برای همه کودکان مسلمان، چه فلسطینی و چه غیر فلسطینی است»، گفت: به یقین، آینده جهان اسلام در دستان کودکان امروز است و فرماندهان آزادی‌بخش فلسطین، نوجوانان فلسطینی هستند؛ لذا شعار همبستگی و همدردی در این روز، از دوراندیشی بزرگ جهان اسلام خبر می‌دهد.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان این‌که «برخورد نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، زننده و غیرانسانی است»، تصریح کرد: اسرائیل با شکنجه، بازداشت و سرکوب کودکان و نوجوانان فلسطینی، به جهانیان نشان می‌دهد، هرگز به قوانین بین‌المللی و دلایل منطقی پای‌بند نیست و به خواسته‌های جامعه بین‌الملل اهمیت نمی‌دهد.

وی با تصریح بر این‌که «هر نسل فلسطینی، از نسل پیش بیدارتر، متحدتر و ظلم‌ستیزتر است»، خاطرنشان کرد: امروز هیچ مسلمانی نیست که فریاد کمک‌خواهی آن‌ها را نشنیده باشد؛ لذا سکوت در برابر این همه ستم، معنایی جز رضایتمندی از رفتار صاحبان زور و قدرت صهیونیستی ندارد و هر مسلمانی وظیفه دارد به قدر توان خود، از فلسطینیان به ویژه کودکان مظلوم حمایت کند.

انتهای پیام

کد N978047