شهرستانی: باید از ظرفیت نخبگان پزشکی برای رفع مشکلات درمان بهره برد

سیاسی

نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران، با بیان اینکه متاسفانه تنگ نظری‌ها باعث می شود که بسیاری از ظرفیت‌ها و استعدادها در جامعه هدر رود، گفت: باید از ظرفیت نخبگان پزشکی در راستای رفع مشکلات درمان بهره برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی روز پنجشنبه در دیدار رییس هیات مدیره انجمن ام اس کشور، گفت: در حوزه درمان تشخیص، درمان و پرستاری اجزای اصلی این درمانگری را تشکیل می دهند، در حالی که بر مساله پرستاری کمتر کار شده است.

وی افزود: یکی از مشکلات ما در حوزه پزشکی در کشور، در عرصه پرستاری است که مشکلاتی در این زمینه وجود دارد و باید به هر نحو رفع شود؛ زیرا مراقبت بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: ایران از نظر تکنیک و ابزار پزشکی مجهز است و بهترین پزشکان دنیا در ایران حضور دارند و نیاز نداریم که در خصوص بسیاری از بیماری ها به خارج از کشور برویم.

نماینده آیت الله العظمی سیستانی در ایران گفت: ایران در بسیاری از عرصه‌ها دارای قابلیت‌های عظیم است، ولی در بسته بندی و نوع ارایه ضعف داریم؛ این مساله در بسیاری از حوزه‌ها دیده می شود که از آن جمله می توان به خدمات کامل پزشکی اشاره کرد.

وی افزود: اگر بتوان برای عرضه کردن فعالیت‌ها از جمله پزشکی دقت بیشتری داشته باشیم می توان موفقیت‌های عظیمی بدست آورد، مثلا باید هتل هایی برای بیماران ترتیب داده شود تا این فعالیت پزشکی را جامعیت ببخشد.

وی گفت: در این زمینه باید کار جدی انجام شود تا بیماران را از سراسر جهان جذب کنیم؛ نباید کاری کنیم که بیمارانی که از کشورهای مختلف به ایران می آیند با برخورد ضعیف و حضور دلالان، از این حضور دلسرد شوند.

شهرستانی بیان کرد: یکی از مشکلات ما در حوزه درمان این است که مشورت ها و آموزش های لازم به بیماران داده نمی شود و بسیاری از بیماران به دلیل عدم دسترسی به پزشکان نمی دانند که مشکل آنها چیست؛ در این زمینه باید مدیریت خوبی داشت تا بیماران آموزش‌های لازم را فرا بگیرند و از ظرفیت‌های نخبگان پزشکی بهترین بهره را برد.

وی گفت: متاسفانه تنگ نظری‌ها باعث می شود که بسیاری از ظرفیت‌ها و استعدادهای ما در جامعه سوخت برود؛ به خصوص در حوزه درمان که باید این ظرفیت‌ها در کشور استفاده شود و مشکلات این زمینه نیز رفع شود.

انتهای پیام

کد N977904