گزارش سفر هیأت پارلمانی ایران به روسیه به نقل از کولیوند

روسيه

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور گزارشی از سفر هیأت پارلمانی ایران به روسیه ، ارائه کرد.

محمد جواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، گفت: از جمله کشورهایی که انتخابات موفقی دارد کشور روسیه است و ما برای رسیدگی هر چه بهتر به اصلاح قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به این کشور سفر کردیم.

وی ادامه داد: سال گذشته نیز کمیسیون شوراها برای بررسی بیشتر و انتقال تجربیات به کشور اندونزی سفر کرده بود.

نماینده مردم کرج در مجلس خاطر نشان کرد: تفاوت انتخابات در کشور روسیه این است که 75 درصد انتخابات آن‌ها حزبی است که فضای انتخاباتی کشورشان را به خوبی برای ما شرح دادند در عین حال ما در خصوص انتخابات الکترونیکی و چند و چون آن به آن‌ها گزارشی داریم و بنا شد مسئولین مربوطه در روسیه شیوه انتخاباتی را مورد ارزیابی قرار دهند.

کولیوند همچنین با اشاره به برگزاری جلسات متعدد بامسئولین روسی گفت:‌ ما در مسکو جلسه ای با مجموعه رایزن های فرهنگی دو کشور داشتیم که مشکلات فرهنگی از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت. همچنین جلسه ای با رئیس سیاست خارجی شهرداری سنپترزبورگ برگزار شد که در آن جلسه درباره درآمدهای پایدار و عوارضی که برای شهر دارد بحث و تبادل نظر شد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها در ادامه اظهار کرد: هیأت پارلمانی ایران جلسه ای نیز با رئیس دومای سنپترز بورگ در خصوص مسائل مجلس های محلی و مدیریت واحدهای شهری داشت. در عین حال یک جلسه نیز با کمیسیون های همتا در مجلس روسیه برگزار شد که در خصوص مسائل مختلف تبادل نظر و اطلاعات صورت گرفت.

وی با ارزیابی مثبت از سفر انجام شده تصریح کرد: در این سفر تجربیات دو کشور به یکدیگر منتقل شد که در عین حال مباحث مشترکی میان ما وجود داشت و البته بعضی از موضوعات نیز مشترک نبود. کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور نیز چشم انداز خوبی برای ادامه رسیدگی به اصلاح قانون شوراهای اسلامی پیدا کرد.

انتهای پیام

کد N977409