نکو مطرح کرد،

پیام روشن روحانی در مورد اجرای برجام در سازمان ملل

سازمان ملل متحد

یک عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل را از موضع قدرت توصیف کرد و گفت که حسن روحانی اشارات مهم و اثرگذاری را در محکومیت فاجعه منا مطرح کرده است.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: رئیس جمهور از موضع قدرت و با اراده آهنین به مطالبی اشاره کرد که ایشان را در انظار و مجامع بین‌المللی به رتبه‌های برتر ارتقا داد.

وی افزود: آنچه رئیس جمهور درباره توافق هسته‌ای (برجام) گفت پیام مهمی داشت و آن اینکه جامعه جهانی متوجه باشد جمهوری اسلامی ایران در عین حالی که معتقد است در طول سالیان گذشته حقوقش تضییع شده و ناجوانمردانه بداخلاقی‌هایی به او تحمیل شده اما همچنان آماده حل مشکلات است.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس با تأکید بر اینکه طرف مقابل نیز باید اراده لازم برای اجرای برجام را داشته باشد،‌ یادآور شد: رئیس جمهور در سخنان خود پیام روشنی داشت که ایران اهل جرزنی و دبه درآوردن نیست در حالی که طرف مقابل همیشه چنین حرکت‌های ناپسندی داشته و اکنون زمان آن است که در جهت اجرای برجام گام بردارند و بداخلاقی نکنند.

نکو با اشاره به اظهارات رئیس جمهور درباره مسایل یمن، عراق و سوریه ادامه داد: آقای روحانی پیام ایران و سیاست خارجی ایران را در قابل مسائل منطقه تبیین کردند و به صورت بسیار صریح و روشن مطالبات ملت را بیان کردند.

وی اضافه کرد: آقای روحانی همچنین با استفاده از فرصت اجلاس سازمان ملل ضمن محکومیت فاجعه منا و کشته شدن زائران خانه خدا، مشارکت مهم و اثرگذاری را در سازمان ملل مطرح کرد که جا دارد از مواضع قاطع و صریح ایشان تشکر کنیم.

انتهای پیام

کد N977335