عراقچی خواستار شروع فوری مذاکره بر سر کنوانسیون جامع هسته‌ای شد

سیاسی

معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت: کشورهای عضو حنبش عدم تعهد یک مطالبه به حق دارند و آن شروع فوری مذاکره درباره ایحاد کنوانسیون جامع هسته ای است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان صبح روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از نمایشگاه عکس سازمان ملل متحد که به مناسبت روز بین المللی امحا کامل سلاح های هسته ای برپا شده بود، به همراه رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، نماینده عالی دبیرکل در امور خلع سلاح و رئیس کمیته خلع سلاح و امنیت بین المللی مجمع عمومی شرکت کرد.

عراقچی در این مراسم به نمایندگی از جنبش عدم تعهد در سخنانی کوتاه گفت که مایه خشنودی است که مجمع عمومی سازمان ملل پیشنهاد رئیس جمهور روحانی به نمایندگی از جنبش عدم تعهد برای نام گذاری روز 26 سپتامبر به عنوان روز بین المللی امحاء سلاح های هسته ای را تصویب کرده است و در چنین روزی باید خطرات سلاح های هسته ای و اهمیت خلع سلاح هسته ای به عنوان یک امر واجب جهانی برجسته شود.

وی افزود: کشورهای دارنده سلاح هسته ای مسئولیت اصلی برای تحقق خلع سلاح هسته ای را بر عهده دارند و باید به تعهدات حقوقی خود در این زمینه عمل کنند.

معاون وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: مطالبه مشروع و به حق عدم تعهد شروع فوری مذاکره در مورد یک کنوانسیون جامع هسته ای است.

انتهای پیام

کد N977302