سفیر بنگلادش در ایران با قائم مقام وزارت خارجه دیدار کرد

سیاسی

«عبدل ستار خندوکار» در پایان ماموریت خود در تهران با مرتضی سرمدی دیدار و مراتب تسلیت و تاثر خود از حادثه منا را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر سفیر بنگلادش در ایران در پایان ماموریت خود در تهران با مرتضی سرمدی قائم مقام وزارت امور خارجه ملاقات کرد.

سرمدی در این دیدار به تلاش های صورت گرفته در جهت ارتقای مناسبات فی مابین در زمینه های مختلف اشاره کرد و افزود: کشف حوزه های جدید و ابداع و نوآوری می تواند در گسترش مناسبات اقتصادی دو کشور نقش بارزی ایفا کند.

قائم مقام وزیر خارجه کشورمان تصریح کرد: برگزاری دور دیگری از کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در تهران در رسیدن به چارچوب بهتر همکاری های تجاری و اقتصادی و همچنین نشست های سیاسی مشورتی دوره ای بین دو کشور در سطح معاونین وزرای خارجه به ترسیم نقشه راه مناسبات دو کشور بویژه مقابله با اشکال مختلف تروریزم کمک خواهد کرد.

«عبدل ستار خندوکار» با اشاره به حادثه خونبار منا، مراتب تسلیت و تاسف و تاثر خود را اعلام کرد.  

وی از محل ماموریت خود در تهران با خاطرات خوش یاد کرد و گزارشی از فعالیت دوره سفارت خود ارائه و افزود: در دوره جدید تلاش خواهیم کرد روابط اقتصادی دو کشور به سطح مطلوب ارتقا یابد.

سفیر بنگلادش در ایران درادامه ابراز امیدواری کرد با انجام سفرهای پیش رو مقامات عالی بنگلادشی به تهران و امضا اسناد مهم فی مابین در جریان کمیسون مشترک دو کشور شاهد ارتقاء بیش از پیش مناسبات فی مابین باشیم.