راشاتودی گزارش داد:

چرایی و چگونگی جنگ روسیه با داعش به روایت تصویر

سیاسی

یک رسانه روسی با اشاره به مجوز دومای این کشور برای انجام عملیات نظامی در خارج از مرزهای روسیه به تحلیل این نکته پرداخت که روسیه چرا وارد جنگ با داعش شد و چگونه این کار را انجام می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، راشا تودی برای توضیح این مطلب چند عکس منتشر کرده است.

سوال اولی که در این گزارش به آن پاسخ داده شده این مورد بوده که چرا روسیه وارد جنگ با داعش شده است؟

در پاسخ این پرسش آمده است: هزارن نفر از تروریست های خارجی حاضر در روسیه را افرادی تشکیل می دهند که از روسیه و یا از دیگر کشورهای شکل گرفته از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی بوجود آمده اند. از همین رو مبارزه با این افراد در سوریه بهتر از آن است که به آنها اجازه داده شود تا به روسیه بازگردند.

دومین پرسشی که راشاتودی مطرح و به آن پاسخ داده است این موضوع است که چه کسی مجوز این کار را داده است؟

در پاسخ به این پرسش آمده: دولت روسیه خواستار کمک روسیه شده و بدین ترتیب امکانی قانونی برای اعزام نیرو به سوریه فراهم آمده است و این بر خلاف اقدامات آمریکاست که بدون مجوز سازمان ملل و بدون درخواست دولت سوریه اقدام به بمباران مواضع داعش در این کشور کرده اند.

به گزارش مهر، پارلمان روسیه ظهر چهارشنبه مجوز انجام عملیات های برون مرزی را برای ارتش روسیه صادر کرد.

سومین پرسش این است که روسیه این کار را چگونه انجام می دهد و در پاسخ آن آمده است: با ارائه حمایت هوایی از ارتش سوریه.

پرسش بعدی این است که آیا در این جنگ کسی به روسیه کمک خواهد کرد؟ و در پاسخ به آن آمده است: از طریق یک مرکز مشترک اطلاعاتی در بغداد، عراق و ایران به روسیه در این کار کمک می کنند. اینکه آیا آمریکا در این امر حضور خواهد داشت یا خیر باید گفت این یک گزینه است که امکان آن وجود دارد.

اما نیروهای روسیه در کجا مستقر می شوند؟ در پاسخ باید گفت پایگاه دریایی طرطوس محل استقرار نیروهای روس است و احتمالا در لاذقیه نیز پایگاهی برای این منظور ساخته می شود. موارد دیگر در این رابطه محرمانه هستند.

و اما در پاسخ به اینکه آیا محدودیتی برای عملیات های نظامی روسی وجود دارد یا خیر باید گفت بله ضرب الاجلی برای این کار وجود دارد که البته زمان آن محرمانه است و از ژنرال های ارتش و ناتو می خواهیم به این مورد پاسخ بگویند.