سیدباقرحسینی:

سقف تجارت مرزنشینان از 2 میلیون تومان به 5 میلیون افزایش یابد

سیاسی

نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که توسعه بازارچه‌های مرزی جلوی قاچاق کالاهای بی‌کیفیت را می‌گیرد، گفت: سقف تجارت مرزنشینان از 2 میلیون تومان به 5 میلیون افزایش یابد تا کمک خوبی به معیشت مردم باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سیستان و بلوچستان، سیدباقر حسینی، درخصوص قاچاق کالا و تاثیرات آن در مرزهای شرقی کشور، افزود: قاچاق کالا پدیده شومی است که ضرر جدی و غیرقابل توصیف به کشور وارد می کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راههایی که منجر به قاچاق کالا می شود را باید بست، افزود: ما باید ورود برخی کالاها را قانونمند کرده و برای آن ها مجوز صادر کنیم تا از این طریق بتوانیم کالاهای با کیفیت وارد کشور کنیم و شاهد ضرر به اقتصاد کشور نشویم.

وی افزود: هرچند لازم است در ابتدا به فکر افزایش تولید داخلی باشیم و کیفیت کالاهای خودمان را بالا ببریم در این صورت است که دیگر شاهد ورود کالاهای قاچاق به کشور نخواهیم بود؛چرا که این کالاها ازکیفیت بالایی برخوردار نیستند و اگرهم لازم به ورود کالا بود باید قانونمند عمل کنیم تا قاچاقی در این عرصه صورت نگیرد.

حسینی در خصوص تاثیر بازارچه‌های مرزی در کاهش یا افزایش قاچاق کالا به کشور، گفت: با داشتن بازارچه‌های رسمی می توان شاهد افزایش اشتغال و درآمد برای شهروندان مرزی بود و هم جلوی کالاهای بی کیفیت قاچاق را گرفت.سود حاصل از بازارچه‌های مرزی که به طور رسمی فعال هستند می تواند به جیب مردم برود ولی باز هم تدبیر نمی شود و سود آن به جیب افراد خاص می رود.

حسینی با بیان اینکه بازارچه رسمی شرق کشور توان رفع مشکلات کنونی در عرصه فعالیت های اقتصادی را ندارد، افزود: بارها در شورای ستاد مبارزه با قاچاق کالا شرکت کردم و عنوان داشتم که در منطقه سیستان و بلوچستان راهکارهایی برای فعالیت اقتصادی مرز نشینان مهیا شود و سقف تجارت مرزنشینان از 2 میلیون تومان به 5 میلیون افزایش یابد تا کمک خوبی به معیشت مردم باشد ولی این فرصت ها برای مردم مهیا نمی شود.

نماینده سیستان در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: با توجه به خشکسالی های اخیر و گسترش بیکاری ها باید فضا را به گونه ای پیش ببریم تا مردم با نظارت دولت دراین گونه فعالیت های اقتصادی حضور یابند تا علاوه براینکه دارای شغل می شوند،می توانند از ورود سودهای کلان به جیب قاچاقچیان جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد: با فعالیت بازارچه‌های مرزی علاوه برایجاد اشتغال می‌توان جلوی مهاجرت بی رویه روستائیان و نقاط مرزی را به شهرهای دیگر کاهش داد و مردم در این منطقه ماندگار شوند.

انتهای پیام

کد N976894