تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به دولتی‌ها

سیاسی

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور در جلسه علنی امروز قرائت شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) متن این تذکرات به شرح زیر است:

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر امور خارجه: پیگیری جدی فاجعه منا و اتخاذ راهکارهای مناسب برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه در حج.

آلیا نماینده تهران به وزیر امور خارجه : توضیح علت دست دادن بامقامات آمریکایی و انگلیسی در شرایط حساس کنونی و لزوم اعلام دیپلماسی مناسب در مواجهه با رفتار غیر دیپلماتیک حکام آل سعود و وزیر امور خارجه عربستان،به رئیس جمهور : لزوم اعمال دقت بیشتر در به کار گیری جملات دو پهلو در مصاحبه ها و سخنرانی ها.

منوچهری نماینده پاوه به وزیر کشور: توضیح علت عدم رایزنی و انجام مذاکرات موثربا دولت مرکزی عراق و حکومت اقلیم کردستان عراق و استاندار حلبچه در رابطه با آزاد شدن تردد مسافر از مرز پاوه، همچنین توضیح علت عدم ساماندهی مرزهای حوزه انتخابیه به وزیر آموزش و پرورش : توضیح علت عدم اعطای امتیازات مربوط به خدمت در مناطق جنگی و نوار مرزی به فرهنگیان منطقه حوزه انتخابیه.

مقیمی نماینده بهشهر به وزیر امور خارجه: توضیح علت دست دادن با مقامات آمریکایی و عبور از خطوط قرمز و عملکرد خلاف توصیه های امام (ره) و شهدا.

آصفری نماینده اراک به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: لزوم جلوگیری از قطع یارانه مردم نیازمند و نظارت بر امور مربوط به یارانه ها ، به وزیر صنعت ، معدن و تجارت : توضیح علت بی توجهی مدیران کارخانه اراک و مسئولان آستان قدس رضوی به اخراج کارگران این کارخانه ، به وزیر کشور: توضیح علت بی توجهی استانداری ها و فرمانداری ها به مراجعات مردم راجع به قطع یارانه آن‌ها.

جوکار نماینده یزد و صدوق به وزیر کشور: تسریع در تخصیص بودجه برای جبران خسارات وارده ناشی از وقوع سیل در بخش خضر آباد حوزه انتخابیه.

قاضی پور نماینده ارومیه و محجوب نماینده تهران به رئیس جمهور: تسریع در تخصیص مبلغ پیش بینی شده در بودجه عمومی کشور برای پرداخت حقوق معوقه و ماهانه بازنشستگان صنعت فولاد کشور و همچنین تسریع در جذب نیروهای پیش دبستانی توسط وزارت آموزش و پرورش .

قاضی نماینده ارومیه به وزیر کشور: تکمیل پروژه جاده ارومیه به تبریز توسط بنیاد تعاون ناجا.

علی پور نماینده قائم شهر به وزیر ورزش و جوانان: توضیح علت عدم پیگیری برای ساخت خانه کشتی در شهرستان جویبار.

هاشمی نماینده میناب، رودان و جاسک به وزیر نفت: توضیح علت کمبود بنزین در شهرستان های جاسک و میناب و لزوم تسریع در حل این مشکل.

دهدشتی نماینده آبادان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: توضیح علت رفتار نامناسب و غیرشفاف شرکت های تلفن سیار با مشترکین.

منظری توکلی نماینده بافت و راوربه وزیر صنعت ، معدن و تجارت: تسریع در تعیین تکلیف طرح احیای فولادبافت، به وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی: علت عدم پرداخت حقوق سه ماه بازنشستگان فولاد .

فلاحی باباجان نماینده اهر و هریس به وزیر راه و شهرسازی : توضیح علت تعلل در بهسازی راه های روستایی اهر و هریس.

کاشانی نماینده زاهدان به وزیر نیرو : توضیح علت افزایش نامتناسب و بی رویه تعرفه برق مصرفی در حوزه انتخابیه .

بیرانوند نماینده بروجرد به وزیر آموزش و پرورش: لزوم لغو بخش نامه ممنوعیت ادامه تحصیل فرهنگیان در مقاطع بالاتر .

مرادی نماینده سنندج به وزیر آموزش و پرورش: علت بلاتکلیفی معلمان پیش دبستانی علیرغم مصوبات و تذکرات نمایندگان. همچنین به وزیر جهاد کشاورزی : چرا به وجود شعارهای دولت مبنی بر حمایت از کشاورزان پول گندم آن‌ها پرداخت نشده است؟

هادی حسینی نماینده قائم شهر به وزرای اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی: دریافت 240 هزار تومان مالیات بر ارزش افزوده از کشاورزان بابت 7 تن برنج به بهانه تبدیل شالی به برنج ظلم به آن‌ها است.

حیدری طیب نماینده کرمانشاه به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت اصلاح و اجرای آیین نامه استخدام معلمان پیش دبستانی.

انتهای پیام

کد N976698