در مصاحبه با روزنامه السفیر؛

فیصل مقداد : تغییر موضع آمریکا درقبال سوریه اهمیت چندانی برای مردم ندارد

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه در واکنش به تغییر موضع آمریکا در قبال کشورش تاکید کرد: تغییر در مواضع آمریکا اهمیت چندانی برای مردم سوریه ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در گفتگو با روزنامه السفیر لبنان در نیویورک تاکید کرد: دمشق از اختلاف نظر روسیه و آمریکا که با موضعگیری روسای جمهور این دو کشور در خصوص راه‌حل بحران سوریه در سازمان ملل آشکار شد، تعجبی نکرد. ما در طول چند سال بحران تنها همکاری‌های خود را با همپیمان خود، روسیه تقویت کردیم. در مورد موضعگیری آمریکا اگر بخواهید بدانید که این موضعگیری از کجا شروع شد و کجا به پایان رسید باید بگویم که تمامی کسانی که روند این موضعگیری‌ها را دنبال می‌کنند به زودی شاهد تغییر بزرگی در این زمینه خواهند بود و البته این تغییر چه کوچک باشد چه بزرگ، اهمیت چندانی برای مردم سوریه ندارد.

وی ادامه داد: مردم و ارتش سوریه بر حمایت از کشور و دور کردن خطر سیطره بر سوریه و کل منطقه تاکید دارند و البته اسرائیل و آمریکا در کنار برخی از قدرتهای مزدور منطقه و برخی منافقان از نقاط مختلف، پشت طرح نابودی سوریه و تصرف این کشور هستند.

معاون وزیر خارجه سوریه افزود: ما اساسا در طول بحران کشورمان بر تغییر واقعی در موضعگیری آمریکا حساب باز نکرده بودیم بلکه بر درک بهتر ماهیت این جنگ از زاویه‌ای که تروریسم به سوریه و دیگر کشورهای منطقه و اروپا ضربه وارد کرده تمرکز کردیم و اکنون نیز این خطر متوجه آمریکاست و لازم است که این کشور موضعگیری‌های خود را تغییر دهد.

این مقام سوری اظهار داشت: ما در سوریه از خاک خود دفاع کرده و از نقش بارز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تقدیر می کنیم که تاکید کرد "مردم سوریه تنها کسانی هستند که به حوادث کنونی این کشور اهمیت می‌دهند و باید درباره سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند" و این همان نکته ای است که ما در سوریه به عنوان هدفی که ارزش تلاش دارد، دنبال می کنیم.

وی درباره روند آتی بحران این کشور پس از تحولات بین‌المللی رخ داده، گفت: روند این بحران به شکلی غیر قابل بازگشت به سمت پیروزی در جریان است. از بسیاری از تصمیمات و اقدامات، عدول شده است اما این ما هستیم که در سوریه تاریخ را می نویسیم و این مردم سوریه هستند که به رهبری بشار اسد هر تغییری در کشور را رقم می‌زنند و ما بر این باوریم که صبر و بردباری به نفع مردم و کشور خواهد بود و به زودی می توانیم تمامی توطئه‌های عربی و بین المللی علیه کشور را شکست دهیم.

انتهای پیام

کد N976643