۰
با اشاره به سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل،

سبحانی‌نیا: صحبت‌های رئیس جمهور محکم و جامع بود

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سازمان ملل متحد

حسین سبحانی‌نیا با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: صحبت‌های ایشان صحبت‌های محکم و جامعی بود.

حسین سبحانی‌نیا با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: صحبت‌های ایشان صحبت‌های محکم و جامعی بود.

این نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عنوان کرد: صحبت‌های آقای روحانی درمورد مسائل بین‌المللی سیاست‌های جمهوری اسلامی برای همکاری با دنیا، مسأله عربستان، تروریسم و مسائلی که در منطقه می‌گذرد نکاتی بود که طبعا از رئیس جمهور کشورمان انتظار می‌رفت به آن‌ها بپردازد.

او تاکید کرد:‌ به نظرم صحبت‌های ایشان با توجه به وقتی که داشتند، صحبت‌های جامعی بود.

او همچنین درباره لزوم تشکیل جلسه کشورهای اسلامی برای بررسی فاجعه منا عنوان کرد: سازمان کنفرانس اسلامی که باید این کار را انجام دهد یک سازمان عریض و طویل است، ولی متاسفانه نقشی ایفا نمی‌کند و به وظیفه‌اش در چنین مسائلی که فقط مسأله ایران و عربستان نیست بلکه مسأله کشورهای اسلامی است عمل نمی‌کند.

سبحانی‌نیا خاطر نشان کرد: وظیفه این سازمان در چنین حادثه مهمی این است که حداقل وزرای خارجه کشورهای عضو، نشست داشته باشند و به ابعاد قضیه بپردازند. در حال حاضر بعضی از کشورها به بی‌کفایتی و بی‌تدبیری آل سعود معتقد شده‌اند و این وظیفه سازمان کنفرانس اسلامی است که آن را بررسی کند منتهی این سازمان، سازمان کم خاصیتی شده است.

نماینده مردم نیشابور خاطر نشان کرد: در حادثه منا ما بیشترین خسارت را دیدیم. 400 -500 نفر جانباخته به نسبت حاجی‌های ما زیاد است و طبیعی است که ما حساسیت داشته باشیم اما خیلی از کشورها ملاحظاتی دارند و حاضر نیستند به دلیل بده بستان‌های سیاسی وارد این مسأله شوند.

سبحانی‌نیا با تاکید بر بی کفایتی دولت سعودی گفت: اگر اینها تدبیر داشتند تلفات به این شدت نبود و تصاویری که از حادثه منتشر شده می‌بینیم که خیلی از آدم‌ها که روی هم افتاده‌اند دست و پایشان را حرکت می‌دهند که نشان می‌دهد زنده هستند اما به دلیل بی تدبیری مجالی دست نداد تا امدادگران بتوانند به آن‌ها کمک کنند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.