با اشاره به سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل،

سبحانی‌نیا: صحبت‌های رئیس جمهور محکم و جامع بود

سازمان ملل متحد

حسین سبحانی‌نیا با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: صحبت‌های ایشان صحبت‌های محکم و جامعی بود.

حسین سبحانی‌نیا با اشاره به صحبت‌های رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل گفت: صحبت‌های ایشان صحبت‌های محکم و جامعی بود.

این نماینده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عنوان کرد: صحبت‌های آقای روحانی درمورد مسائل بین‌المللی سیاست‌های جمهوری اسلامی برای همکاری با دنیا، مسأله عربستان، تروریسم و مسائلی که در منطقه می‌گذرد نکاتی بود که طبعا از رئیس جمهور کشورمان انتظار می‌رفت به آن‌ها بپردازد.

او تاکید کرد:‌ به نظرم صحبت‌های ایشان با توجه به وقتی که داشتند، صحبت‌های جامعی بود.

او همچنین درباره لزوم تشکیل جلسه کشورهای اسلامی برای بررسی فاجعه منا عنوان کرد: سازمان کنفرانس اسلامی که باید این کار را انجام دهد یک سازمان عریض و طویل است، ولی متاسفانه نقشی ایفا نمی‌کند و به وظیفه‌اش در چنین مسائلی که فقط مسأله ایران و عربستان نیست بلکه مسأله کشورهای اسلامی است عمل نمی‌کند.

سبحانی‌نیا خاطر نشان کرد: وظیفه این سازمان در چنین حادثه مهمی این است که حداقل وزرای خارجه کشورهای عضو، نشست داشته باشند و به ابعاد قضیه بپردازند. در حال حاضر بعضی از کشورها به بی‌کفایتی و بی‌تدبیری آل سعود معتقد شده‌اند و این وظیفه سازمان کنفرانس اسلامی است که آن را بررسی کند منتهی این سازمان، سازمان کم خاصیتی شده است.

نماینده مردم نیشابور خاطر نشان کرد: در حادثه منا ما بیشترین خسارت را دیدیم. 400 -500 نفر جانباخته به نسبت حاجی‌های ما زیاد است و طبیعی است که ما حساسیت داشته باشیم اما خیلی از کشورها ملاحظاتی دارند و حاضر نیستند به دلیل بده بستان‌های سیاسی وارد این مسأله شوند.

سبحانی‌نیا با تاکید بر بی کفایتی دولت سعودی گفت: اگر اینها تدبیر داشتند تلفات به این شدت نبود و تصاویری که از حادثه منتشر شده می‌بینیم که خیلی از آدم‌ها که روی هم افتاده‌اند دست و پایشان را حرکت می‌دهند که نشان می‌دهد زنده هستند اما به دلیل بی تدبیری مجالی دست نداد تا امدادگران بتوانند به آن‌ها کمک کنند.

انتهای پیام

کد N976458