کامرون: اسد می‌تواند در دوره گذار بر سر قدرت باقی بماند

نخست وزیر انگلیس تاکید کرد، کشورش از ماندن رئیس جمهوری سوریه بر سر قدرت برای دوره گذار حمایت خواهد کرد اما وی نمی‌تواند مدت طولانی این مسئولیت را به عهده داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس گفت: من با آمریکا موافقم که یک گذار قدرت لازم است اما قطعا بشار اسد نمی‌تواند در پایان دوره گذار باز هم به عنوان رئیس جمهوری سوریه بر سر قدرت بماند.

وی افزود: اگر بشار اسد همچنان زمان امور کشور را در دست داشته باشد تلاش‌ها بی‌فایده است چرا که قادر نخواهید بود داعش را شکست دهید.

روسیه و آمریکا با یک پایان دیپلماتیک برای جنگ داخلی سوریه موافقت کرده‌اند اما نسبت به مساله اصلی یعنی اینکه بشار اسد باید بر سر قدرت بماند یا خیر همچنان اختلاف نظر دارند.

کامرون گفت: تاکنون مشکل این بود که روسیه و ایران نمی‌توانستند پایان کار سوریه را بدون اسد ببینند و معتقد بودند که اسد باید در راس امور باقی بماند. باید بگویم من با هر کشوری برای شکست داعش همکاری خواهم کرد.

وی افزود: ایران و روسیه در رویدادهای سوریه نفوذ بسیاری دارند و ما باید آن‌ها را متقاعد کنیم که یک سوریه جدید با رهبری متفاوت لزوما به ضرر منافع آن‌ها نخواهد بود بلکه کمک می‌کند تا از شر داعش خلاص شویم.

انتهای پیام

کد N976269