اعزام هواپیما و نیروهای امداد و نجات آمریکا به ترکیه

یک هواپیمای آمریکا به همراه حدود 300 نیروی هوایی در حال ورود به یک پایگاه ارتش ترکیه است تا توانمندی‌های جستجو و نجات را برای مبارزه در عراق و سوریه تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مقام‌های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کردند که شماری از هلی‌کوپترهای "پیو هاوک" (Pave Hawk) و مدل‌های جستجو و نجات هواپیمای ترابری سی-130 (C-130) در پایگاه هوایی دیاربکر در جنوب شرقی ترکیه مستقر می‌شوند.

ژنرال فیلیپ بریدلاو، رئیس فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در اروپا گفت که این هواپیما و نیروهایش آنها را قادر می‌سازد تا شرکای ائتلافی آمریکا درصورتی که به کمک در عراق و سوریه نیاز داشتند، تقویت شوند.

استقرار نیروها و هواپیما در این پایگاه ترکیه بخشی از توافق اوایل سال جاری میان آمریکا و ترکیه است. این توافق‌ها شامل استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک برای پرواز جنگنده‌های آمریکایی و عملیات‌های شناسایی در داخل سوریه است. ارتش آمریکا از ماه اوت پروازهای خود را از پایگاه اینجرلیک آغاز کرده است. این هواپیمای تازه‌وارد برای عملیات‌های نجات ارتش و یا سایر عملیات‌های اضطراری استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

کد N976030