اظهارات مداخله جویانه مقامات سعودی/

الجبیر: چه با گزینه سیاسی و چه نظامی بشار اسد باید برود

سیاسی

وزیر خارجه عربستان در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود مدعی شد اگر بشار اسد با گزینه سیاسی از قدرت کنار نرود، گزینه نظامی به این منظور، مطرح است.

به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان، در اظهارات مداخله جویانه خود علیه سوریه مدعی شد: «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه، هیچ آینده ای در این کشور ندارد.

وی ضمن تکرار اظهارات جنگ طلبانه خود در این خصوص ادعا کرد: دو گزینه برای حل بحران سوریه وجود دارد؛ گزینه سیاسی و تشکیل شورای انتقالی و برکناری اسد و دیگری گزینه نظامی که آن هم به «سقوط بشار اسد» می انجامد.

وی همچنین بر حمایت ریاض از تروریست هایی که غرب و همپیمانانش در کشورهای حاشیه خلیج فارس از آنها به عنوان گروه های مخالف میانه رو سوریه یاد می کنند، تاکید کرد.

اظهارات فوق از سوی الجبیر در حالی مطرح می شود که وی پیشتر نیز در اظهاراتی بی اساس مدعی شده بود ایران عامل اصلی بحران سوریه است.

اشاره الجبیر به گزینه نظامی در سوریه در حالی است که تجاوز عربستان به یمن از شش ماه پیش تاکنون دستاوردی جز کشتار صدها غیر نظامی و تخریب زیر ساخت های این کشور در پی نداشته و نتوانست دستاوردهای مطرح شده در آغاز جنگ را محقق کند.

بحران سوریه یکی از مباحث مطرح در نشست مجمع عمومی سازمان ملل است؛ چنانکه «باراک اوباما» و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، روز دوشنبه در دیدار دوجانبه خود به آن پرداختند و «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران نیز در سخنرانی خود در این نشست به بحران سوریه اشاره کرد.