وزیر امورخارجه کشورمان با همتای کروات خود دیدار کرد

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران،‌ وخانم وسنا پوسیچ وزیر امورخارجه کرواسی پیش از ظهر روز سه شنبه در حاشیه هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا، وزیرخارجه کرواسی ضمن تبریک به همتای ایرانی خود در خصوص دستیابی به برجام با اشاره به معضل آوارگان سوری و تاثیر آن بر کشورهای اروپایی از جمله کرواسی اظهار کرد که این پدیده می تواند تاثیر لازم بر جدیت کشورهای اروپایی برای حل بحران سوریه از طریق سیاسی و مسالمت آمیز بگذارد.

وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن توضیحی راجع به طرح سیاسی جمهوری اسلامی ایران برای حل بحران سوریه، خاتمه درگیریها و نیل به یک راه حل عادلانه برای دستیابی به صلحی پایدار در سوریه را در گرو تشکیل یک دولت انتقالی فراگیر با حضور طرفهای ذیربط و ضرورت اجتناب از پیش شرط‌های غیرمعقول که می تواند بحران سوریه را به درازا بکشاند، بر شمرد.

طرفین در ادامه گفتگوها بر ارتقاء روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، توریسم، دارو، حمل و نقل و افزایش ارتباطات پارلمانی و همچنین حمایت دو کشور ایران و کرواسی از یکدیگر در محافل بین‌المللی تاکید کردند. تبادل هیات‌های سیاسی و تجاری و دعوت از یکدیگر برای انجام سفر به کشورهای متبوع مطرح و مورد استقبال طرفین قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N975839