پربینده سیاسی 3 شنبه: سیاسیون حج امسال/ایرانی حاضر در سخنرانی اوباما/تحصن خانوادگی مقابل مجلس

حقیقت پور کمیسیون امنیت ملی گفت: اگر خبر منتشره مبنی بر دست دادن آقای ظریف با آقای اوباما صحت داشته باشد و تائید شود، قطعاً نمایندگان نسبت به آن بی‌تفاوت نخواهند بود.

نماینده مردم اردبیل با اشاره به انتشار خبری مبنی بر احوال‌پرسی و دست دادن ظریف با اوباما، گفت: امیدواریم این خبر تائید نشود چرا که در صورتی که آقای ظریف چنین کاری کرده باشد، قطعا خطوط قرمز نظام را نادیده گرفته است. اینجا را ببینید. 

رئیس‌جمهور در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با رئیس‌جمهور روسیه و نخست‌وزیر انگلیس دیدار و گفت‌وگو کرد. اینجا را ببینید.

مقایسه روباره روحانی و احمدی نژاد 

حسن روحانی، به نمایندگی از ملت ایران در اجلاسیه عمومی سازمان ملل سخنرانی کرد. اینجا را ببینید.


مناسک حج تمتع اگرچه هر سال برگزار می شود و بازتابی عادی در رسانه ها دارد، اما امسال حادثه منا علاوه بر ابعاد انسانی، رنگ و بویی سیاسی نیز به آن داد. اینجا را ببینید.

ماجرای ظریف و وزیر خارجه سعودی

فاجعه منا، بر نشست خبری امروز سخنگوی دولت سایه انداخته بود و محمدباقر نوبخت طی آن از شکایت ایران از عربستان خبر داد. اینجا را ببینید.

ایرانی حاضر در سخنرانی اوباما 

باراک اوباما روز دوشنبه پیش از رئیس جمهوری کشورمان پشت تریبون سازمان ملل رفت و مواضع خود را بیان کرد. اینجا را ببینید.


حجت‌الاسلام عمار عمارلو از طلاب استان قم به اتفاق همسر و فرزندانش در اعتراض به مفاد برجام و عدم لغو تحریم‌ها بر مبنای این توافق‌نامه‌، مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کرد. اینجا را ببینید.


چهره فرماندهان دفاع مقدس در سال های جنگ و پس از آن را اینجا بود. اینجا را ببینید.

/212 17

 

 

 

کد N975801