وزیر اطلاعات:

دنیای اسلام رفتار حکام آل سعود در فاجعه منا را نخواهد بخشید

وزارت اطلاعات,وزير اطلاعات,انتخابات مجلس دهم,فاجعه منا

وزیر اطلاعات گفت: راهبرد وزارت اطلاعات در انتخابات، دفاع از حق الناس و ایجاد فضای پرنشاط برای حضور سلائق مختلف در چارچوب قانون است.

وزیر اطلاعات گفت: راهبرد وزارت اطلاعات در انتخابات، دفاع از حق الناس و ایجاد فضای پرنشاط برای حضور سلائق مختلف در چارچوب قانون است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی در جلسه شورای اداری استان آذربایجان غربی گفت: حکام آل سعود با ارتکاب قصوری که منجر به بروز حادثه شد و رفتار سفاهت آمیزی که پس از فاجعه منا از خود نشان دادند موجب شد این فاجعه رنگ و بوی جنایت به خود بگیرد و دنیای اسلام رفتار آن ها را نخواهد بخشید.

وی افزود: حکام آل سعود پس از این مصیبت جانسوز می‌توانستند با مسئولیت پذیری و عذرخواهی موجبات تسلی خانواده‌ها و حفظ حرمت و کرامت کشورها را فراهم کنند تا اگر محلی بر قصور دیده می‌شد، امت اسلام با دیده اغماض به آن نگاه کنند ولی به جای این رویکرد با بی کفایتی خشم جهان اسلام را برانگیخته کرد.

علوی تصریح کرد: حکام آل سعود می‌توانستند پس از این فاجعه با زمینه سازی برای حضور هیات‌هایی از کشورهای آسیب دیده امکان رسیدگی به حجاج، مجروحان و پیکر جانباختگان و تقویت روحیه بازماندگان را فراهم کند و به جای اینکه نمک به زخم امت اسلامی بپاشند می‌توانستند مرهمی بر دردهای آنان باشند.

علوی در ادامه سخنان خود به تشریح رویکرد وزارت اطلاعات در مسائل داخلی، انتخابات پیش رو، سرمایه گذاری و کارآفرینی و مواجهه با دشمنان کشور پرداخت و گفت: وزارت اطلاعات در مسائل داخلی به جای تکیه بر سلیقه‌های مدیریتی از آموزه‌های دین مبین اسلام، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام الهام گرفته و به دنبال ایجاد امنیت در جامعه است.

وی افزود: اگر بخواهیم امنیت را در جامعه نهادینه کنیم باید به دنبال بالا بردن امنیت روانی جامعه باشیم و امروز وزارت اطلاعات در تلاش است تا مردم در کمال امنیت، نشاط و شادکامی زندگی کنند.

وزیر اطلاعات در خصوص موضوع انتخابات نیز گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب هم اشاره فرمودند انتخابات مصداق حق الناس است لذا انتخاب کردن و انتخاب شدن از حقوق اولیه مردم کشور است و هیچ کس حق سلب کردن این حقوق را ندارد مگر اینکه با استناد به حجت شرعی و قانونی و دلایل کامل عمل شده باشد.

وی افزود: راهبرد وزارت اطلاعات در این زمینه دفاع از حق الناس و ایجاد فضای پرنشاط برای حضور سلائق مختلف در چارچوب قانون در انتخابات پیش روست.

وزیر اطلاعات در خصوص راهبرد این وزارتخانه در برخورد با دشمن نیز گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در برخورد با دشمن به هیچ وجه کوتاه نمی‌آید و آرامش امروز جامعه به دلیل حساسیت بالای وزارت اطلاعات و سایر نهادهای اطلاعاتی، نظامی، انتظامی و قضایی و در سایه همدلی و همزبانی در برخورد با دشمن به دست آمده است و این دلیلی بر بیکار نشستن دشمنان قسم خورده این ملت نیست.

وی تصریح کرد: دستاوردهای امنیتی کشور در 2 سال اخیر، در سایه همدلی و هم افزایی تمام نهادهای امنیتی کشور به دست آمده است و با این تلاش شبانه روزی توانسته‌ایم بر خلاف تمام کشورهای همجوار که سرشار از بوی خون و باروت هستند، به تعبیر رهبر معظم انقلاب به امنیت مثال زدنی دست یابیم.

علوی حمایت از فعالان اقتصادی، سرمایه گذاری و کارآفرینی را از دیگر برنامه‌های وزارت اطلاعات برشمرد و گفت: اشتغالزایی، کارآفرینی و سرمایه‌گذاری خارجی امنیت ملی کشور را تضمین می‌کند و در این مسیر وزارت اطلاعات خود را موظف می‌داند موانع را از مسیر فعالان اقتصادی بردارد.

وزیر اطلاعات در خصوص مسایل استان آذربایجان غربی نیز مطالبی بیان کرد و گفت: اراده دولت جمهوری اسلامی ایران احیای دریاچه ارومیه است و در این زمینه تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شده است که امیدواریم با تحقق اقدامات عملی، هر چه سریعتر زمینه احیای این دریاچه مهم فراهم شود.

انتهای پیام

کد N975556