سرکوب تظاهرات امروز فلسطینی‌ها در حمایت از مسجد الاقصی

فلسطين

ده‌ها تن از شهروندان فلسطینی در تظاهرات ظهر امروز (سه‌شنبه) که با هدف اعلام حمایت از مسجد الاقصی در شهرهای مختلف کرانه باختری برگزار شد، در اثر تیراندازی سربازان صهیونیستی و پرتاب گازهای اشک‌آور زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فلسطین الیوم، درگیری‌ها میان سربازان صهیونیستی و تظاهرکنندگان فلسطینی در حالی آغاز شد که صدها معترض در این راهپیمایی که از میدان یاسر عرفات در شهر رام‌الله آغاز شد و تا شهرک بیت ایل واقع در شمال شهر، شرکت کرده بودند.

شاهدان عینی گزارش دادند، یکی از نیروهای نقاب‌دار ارتش رژیم صهیونیستی، کمی پس از آغاز راهپیمایی چند تیر هوایی شلیک کرد.

برخی از کاسبان محلی در تعدادی از استان‌ها از جمله رام‌الله درب مغازه‌های خود را بستند و نهادهای دولتی و داخلی فلسطین و نیز مدارس و دانشگاه‌های این شهر در حمایت از مسجد الاقصی فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآوردند و توقف فعالیت اداری در استان‌ها از ساعت 12 تا دو بعد از ظهر امروز بنا بر درخواست گروه‌ها و جناح‌های ملی و اسلامی فلسطین برقرار شد.

این جناح‌های ملی و اسلامی در بیانیه‌ خود اعلام کردند که این پیام اعتراض به اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی و محکومیت آنهاست.

این گروه‌ها در ادامه بر لزوم مقابله جدی با این یورش‌ها و نیز خطرات آن و نیز لزوم بسیج برای توقف این توطئه‌ها تاکید کرد.

در چند هفته اخیر شهرک‌نشین‌ها هر روز با حمایت پلیس ویژه این رژیم به صحن‌های مختلف مسجد الاقصی یورش بردند که باعث شد تیم حراست این مسجد با سر دادن تکبیر به مقابله با این اقدامات تحریک‌آمیز شهرک‌نشین‌ها واکنش نشان دهند.

انتهای پیام

کد N975455