درخواست «موتلفه» از اتحادیه احزاب سیاسی آسیا برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب فاجعه منا

حزب موتلفه اسلامي,فاجعه منا

حزب موتلفه اسلامی با ارسال نامه‌ای به اتحادیه احزاب سیاسی آسیا، از احزاب عضو اتحادیه خواست در تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای مشخص شدن علت و عوامل مقصر در این حادثه که به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۵۰۰ نفر از مسلمانان منجر شده است با ایران همراهی کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن نامه حزب موتلفه اسلامی به اتحادیه احزاب سیاسی آسیا (icapp) به شرح زیر است:

«دبیرکل محترم اتحادیه احزاب سیاسی آسیا icapp

با نهایت تاثر همانطور که مطلع شدید بیش از ۲۰۰۰ نفر از مسلمانان کشورهای اسلامی به ویژه آسیایی در حادثه واقع شده در عربستان کشته و زخمی شدند و هزاران خانواده داغدار و عید مسلمانان به عزا تبدیل گردید.

تاکید رئیس جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سازمان ملل بر تشکیل گروه حقیقت‌یاب برای بررسی علل وقوع این فاجعه و برخورد با مسببین و معترضان این حادثه غم انگیز که کشتاری غیرقابل توجیه بوده است، به عنوان حق ملت‌های آسیب دیده آسیایی و آفریقایی باید مورد حمایت و تاکید احزاب سیاسی آسیا قرار بگیرد.

خواهشمند است مراتب را به کلیه احزاب سیاسی عضو جهت پیگیری وحساسیت نشان دادن در قبال این حادثه فجیع اعلام فرمایند. قبلا از اعلام همدردی احزاب سیاسی آسیا با آسیب‌دیدگان کشورهای عضو icapp تشکر می‌شود.

مرکز امور بین الملل حزب موتلفه اسلامی

عضو کمیته دائمی icapp»

انتهای پیام

کد N975411