تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی؛

تشکیل کمیته حقیقت‌یاب برای شناسایی حجاج مفقودی/ علت تولید خودروی بی‌کیفیت

سیاسی

تشکیل کمیته حقیقت یاب و کمیته ویژه برای شناسایی حجاج مفقود الاثر و مجازات عاملان جنایت مسجد‌الاحرام و منا، توضیح درباره علت بی‌کیفیتی صنایع خودروسازی در کشور و عدم ارتقای کیفی خودروهای ساخت داخل از جمله تذکرات کتبی نمایندگان به مسوولان اجرایی کشور است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، محمد دهقان عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان جلسه علنی امروزتذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی را به شرح زیر قرائت کرد:

دهدشتی نماینده آبادان به وزیر آموزش و پرورش: توضیح در مورد علت عدم ثبت دوم مهرماه به عنوان روز شهدای فرهنگی در تقویم رسمی کشور.

گروسی نماینده شهریار به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در تکمیل پل ورودی شهرستان قدس تا پایان بهمن 94، به وزیر آموزش و پرورش : اجرایی کردن قانون الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و پیش دبستانی.

رهبر نماینده تهران به وزیر نفت: لزوم توجه ویژه به نظام پرداخت حقوق و مزایا و مدت زمان مرخصی کارگران و شاغلان درعسلویه .

سجادی نماینده فریمان به وزیر تعاون : توضیح در مورد علت بی توجهی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به بخش تعاون و عدم توجه به اصل 44 قانون اساسی و سوء مدیریت در ادارات تعاون وفنی حرفه ای کشور و توضیح در مورد عدم رعایت قوانین راجع به حمایت به معلولان و بی توجهی به افراد نیازمند تحت پوشش و رفتارهای خلاف قانون و خودسرانه سازمان بهزیستی کل کشور، به وزیر ارتباطات:‌ توضیح در مورد عدم پوشش مخابراتی و آنتن دهی مسیرهای بین‌المللی سرخس .

مقتدایی نماینده اصفهان به وزیر تعاون :‌ضرورت برنامه ریزی موثر برای رفع مشکلات آجر پزی در تامین نیروی کار مناسب با توجه به مقررات موجود.

چاردولی نماینده ملایر به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: توضیح در مورد علت قطع مکرر بیمه قالیبافان و منبت کاران و کارگران ، به وزیر آموزش و پرورش: لزوم توجه جدی به اجرای نظام رتبه بندی معلمان در موعد مقرر به ویژه توجه به افرادی که در این ایام بازنشسته می شوند، به وزرای کشاورزی و کشور : توضیح در مورد علت عدم پرداخت تسهیلات بلاعوض و کم بهره به کشاورزان و باغداران با توجه به خشکسالی و سرمازدگی مزارع و باغات در زمستان گذشته .

نوروزی نماینده علی آباد به رئیس جمهور: جلوگیری از انتقال آب 14 حلقه چاه از فاضلاب های علی آباد کتول به گرگان.

آقاجری نماینده بندر ماهشهر به وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در پرداخت بیمه خشکسالی کشاورزان .

هاشم زهی نماینده نهبندان به رئیس جمهور : توضیح در مورد علت بدقولی معاون اول رئیس جمهور در سفر به شهرستان نهبندان علیرغم وعده قبلی .

دهدشتی، آقاجری، احمدی، آشوری تازیانی، جمیری ، سامری، لاهوتی، موسوی نژاد ، جراره ، حسینی به وزیر نفت:‌توضیح در مورد علت عدم پیگیری جدی در خصوص اصلاح نرخ سوخت شناورهای تجاری.

حسینی نماینده قائم شهر به وزیر ورزش و جوانان: توضیح در مورد علت عدم اجرای قانون راجع به واگذاری باشگاه های استقلال وپرسپولیس به وزیر صنعت: توضیح در مورد علت عدم پرداخت حقوق کارگران کارخانه نساجی قائم شهر.

سالک نماینده اصفهان به وزیر نیرو: لزوم تلاش برای تکمیل نهایی و بهره برداری از طرح گلاب 2 برای سالم نگه داشتن آب آشامیدنی مردم استان اصفهان.

برومند نماینده پارساآباد به وزیر آموزش و پرورش : لزوم اصلاح مدیریت نوسازی مدارس.

کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر نیرو: توضیح در مورد علت عدم انجام اقدامات لازم برای تامین انشعابات آب و برق به منازل مسکونی.

خجسته نماینده همدان به وزیر جهاد کشاورزی : توضیح در مورد علت عدم برنامه ریزی مناسب برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی استان همدان، به وزیر اقتصاد:‌توضیح در مورد علت عدم اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار مصوب سال 90 و توضیح در خصوص علت عدم انجام اقدام عملی برای حل بحران بورس و سقوط بازار سرمایه، به وزیر نفت: توضیح در مورد علت واگذاری دکل های حفاری نفت مستقر در خلیج فارس به چینی ها و هندی ها و بی کاری چهار هزار نفر از کارگران ایرانی، به وزیر راه و شهرسازی : توضیح در مورد علت نابسامانی در حاشیه شهرها به ویژه کلان شهر و لزوم اهتمام ویژه برای رفع این مشکل، به وزیر صنعت: توضیح در مورد علت بی کیفیتی صنایع خودروسازی در کشور و عدم ارتقای کیفی خودروهای ساخت داخل و در عین حال واگذاری خودروهای خارجی به ناوگان تاکسی رانی، به وزیر کشور: توضیح در مورد علت توجه و رسیدگی فوری به حادثه دیدگان ناشی از سیل های اخیر در کشور.

طبیب زاده نماینده تهران به رئیس جمهور : توضیح در مورد علت عدم توجه به مسائل فرهنگی و دینی در مناطق آزاد .

عالی نماینده زابل به وزیر نیرو: توضیح در مورد علت عدم محاسبه تعرفه برق حوزه سیستان به صورت تعرفه مناطق گرمسیری.

آرایی نژاد نماینده ملایر به رئیس جمهور : توضیح در مورد علت عدم اختصاص بودجه آب و فاضلاب روستایی در استان همدان با وجود گذشت هفت ماه از سال.

حسینیان نماینده تهران ، پژمانفر نماینده مشهد، آشتیانی نماینده قم، آقاتهرانی نماینده تهران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توضیح در مورد علت عدم نظارت بر تئاترهای در حال اجرا از جمله تئاتر زندگی شیشه ای به کارگردانی بهزاد محمدی.

بیاتیان نماینده بیجار، بیگلری نماینده سقز و بانه و جراره نماینده بندرعباس و علوی نماینده سنندج ، قادر مرزی نماینده قروه به رئیس جمهور : تسریع در پرداخت حدود هزار میلیارد تومان اعتبارات سازمان شهرداری ها برای پرداخت حقوق معوق کارگران .

عیسی زاده و بیگی به وزیر آموزش و پرورش : توضیح در مورد علت توهین به ارزش های انقلاب در وزارت آموزش و پرورش .

قاضی پور نماینده ارومیه به رئیس جمهور: برخورد با وزیر امور خارجه به علت دست دادن با اوباما، تسریع در معرفی اعضای شورای رقابت به وزیر آموزش و پرورش ، تسریع در اجرای قانون راجع به معلمان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی آموزش و پرورش.

بشیری نماینده پاکدشت به وزیر صنعت: لزوم سیاست گذاری مناسب و حمایت جدی از بخش صنعت و پرداخت فوری مطالبات کارخانجات قطعه سازی برای جلوگیری از تعطیلی آن‌ها.

احمدی لاشکی نماینده نوشهر ، حسینی نماینده قائم شهر،‌صادقی نماینده شیراز به وزیر آموزش و پرورش : توضیح در مورد علت عدم اجرای قانون مربوط به حق التدریسی ها،‌نیروهای خدمات آموزشی و مربیان پیش دبستانی.

سبحانی فر و محسنی ثانی ، انصاری، جمیری، خسروی، سعدونزاده ، دهدشتی ،‌سبحانی نیا،‌ناصری، عالی ، جلالی، دوگانی، اربابی ، حسن پور، رجایی ، عارفی ، امیری کهنوج ، پاپی زاده و دواتگری به وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی : توضیح در مورد علت ایجاد محدودیت برای دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرستان های سبزوار، آبادان، نیشابور، ایران شهر، اسفراین،‌بابل، بهبهان، بم، تربت حیدریه، تربت جام،‌جهرم ، جیرفت،‌دزفول، رفسنجان، زابل ، ساوه، شاهرود، فسا،کاشان، گناباد، لارستان و مراغه.

مقیمی نماینده بهشهر به وزیر اقتصاد : توضیح در مورد علت عدم اجرای ساختار تشکیلات اداری شهرستان بهشهر توسط مدیر کل اقتصاد و دارایی استان مازندران.

قوامی نماینده اسفراین و صادقی نماینده شیراز به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب و کمیته ویژه برای شناسایی حجاج مفقود الاثر و مجازات عاملان جنایت مسجد الاحرام و منا.

ذوالانوار و قادری نماینده شیراز به وزیر صنعت : توضیح در مورد علت واردات زغال ، قلیان، سنگ پا، چوب کبریت و پوست گاو علیرغم تولید این محصولات در داخل کشور.

انتهای پیام

کد N975344