کاخ سفید مدعی شد: توازنی میان زندانیان ایران و آمریکا وجود ندارد

سیاسی

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید با ادعای این که شهروندان آمریکایی در ایران ناعادلانه بازداشت شده‌اند آزادی هر چه زودتر آنان را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفت‌وگو با شبکه‌ی خبری سی‌.ان‌.ان در پاسخ به سوالی درباره‌ی اظهارات اخیر رییس‌جمهور کشورمان در مصاحبه‌ای با همین رسانه مبنی بر آمادگی تهران برای بررسی تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا مدعی شد، ما به صراحت به ایرانی‌ها گفته‌ایم که حبس آمریکایی‌ها در آن‌جا غیرمنصفانه است و باید آزاد شوند؛ آن‌ها باید آزاد شوند چون بی‌گناه هستند آن‌ها باید به دلایل بشر دوستانه آزاد شوند.

بن رودز ادامه داد: اکنون آن‌ها موضوع ایرانیان زندانی در این‌جا را مطرح می‌کنند اما این مانند کاری که ما مثلا درباره‌ی کوبا انجام دادیم، که در آن تبادل دارایی‌های اطلاعاتی صورت می‌گیرد نیست. شرایط در این‌جا متفاوت است. ما معتقدیم که شهروندان آمریکایی باید پس از رسیدگی آزاد شوند.

وی با ادعای این که از نظر واشنگتن هیچ توازنی میان آمریکایی‌ها که در ایران محبوس هستند و ایرانی‌هایی که این‌جا زندانی‌اند، وجود ندارد، آزادی فوری شهروندان آمریکایی را خواستار شد.

معاون مشاور امنیت ملی آمریکا تاکید کرد: ما می‌خواهیم شهروندان‌مان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خانه باز گرداند.

به گزارش ایسنا، امیر حکمتی، سعید عابدینی و جیسون رضائیان سه شهروند آمریکایی هستند که در ایران در حبس به‌سر می‌برند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که هر سه این افراد با اتهامات مشخص و پس از برگزاری دادگاه و رسیدگی به پروندهای‌شان زندانی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N975268