جعجع در نامه‌ای سرگشاده به مرکل خواهان حذف اسد در هر مذاکره‌ای شد

لبنان

رئیس حزب "القوات اللبنانیة" در نامه‌ای به صدراعظم آلمان ضمن تقدیر از میزبانی این کشور از مهاجران سوری بر مخالفت خود با مشارکت اسد در هر مذاکره‌ای تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت النشره، سمیر جعجع، رئیس حزب "القوات اللبنانیة" در نامه‌ای سرگشاده خطاب به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از موضعگیری وی در استقبال از موج گسترده مهاجران سوری و برخورد مناسب با آنان که دموکراسی و انسان‌دوستی را در آلمان یافته‌اند، تقدیر کرد.

جعجع در این نامه سیاست حمایتی که دولت آلمان در قبال مردم در معرض خطر سوریه در پیش گرفته را الگویی برای سایر کشورهای اروپایی دانست و گفت: این سیاست بار دیگر انسان‌دوستی آلمان را که از دیگر کشورهای حامی مهاجران پیشی گرفته، ثابت می‌کند.

رئیس حزب "القوات اللبنانیة" در ادامه ضمن اعلام مخالفت خود با مشارکت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در هرگونه مذاکراتی تاکید کرد: تنها در صورتی با حضور اسد در مذاکرات موافق است که این مذاکرات به برکناری وی از قدرت و محاکمه او در دادگاه‌های کیفری بین‌المللی منجر شود.

وی در ادامه این نامه به نیابت از 250 هزار کشته، ملیون‌ها آواره و صدها سوری ربوده یا مفقود شده مدعی شد مردم سوریه تا زمانیکه دولت اسد محاکمه نشود آرام نمی‌گیرند.

همچنین جعجع با اشاره به اینکه حفظ حقوق بشر بدون تحقق عدالت ممکن نیست، گفت: آیا عادلانه نیست که ما عامل اصلی این مسائل را کنار بگذاریم؟

انتهای پیام

کد N975267