سردار فضلی:

واقعه غدیر خم در 132 نقطه از کشور بازسازی می‌شود

غدير,عيد غدير

رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه‌ غدیر خم گفت:‌ امیدواریم با سقوط آل‌سعود در محل اصلی واقعه غدیر با حضور شیعیان و سنی‌ها، واقعه غدیر را بازسازی کنیم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار علی فضلی در نشست خبری تشریح برنامه‌های ستاد مردمی بازسازی واقعه‌ بزرگ غدیر خم که بازسازی واقعه عظیم فرهنگی را در 132 نقطه از کشور را برگزار می‌کند، اظهار کرد: عید امسال ما از قربان تا غدیر و هفته دفاع مقدس با فاجعه‌ منا که به دلیل بی‌کفایتی و بی‌تدبیری آل‌سعود رخ داد، به عزا تبدیل شد. البته این اولین بار نیست که دولت آل سعود برای حجاج طیب و طاهر حادثه به وجود می‌آورد، در سال‌های 54 و 66 شاهد فجایع دیگری از این دولت بوده‌ایم در سال 66 بنده خودم اولین سالی بود که در حج حضور داشتم و شاهد رفتارهای نادرست انها با حجاج بودم.

وی گفت: دولت عربستان بی‌کفایتی خود را در صحنه‌ی بین‌المللی و دفاع و پشتیبانی از داعش و تکفیری‌ها در بلاد کشورهای اسلامی مثل سوریه، عراق، بحرین، یمن و سایر ممالکت اسلامی نشان داده است. به دلیل بی کفایتی دولت عربستان بود که شاهد تلفات چند هزار نفری در منا هستیم که تاکنون 4 هزار و 700 کشته اعلام شده است و شاید به این تعداد افزوده هم شود.

رئیس ستاد مردمی بازسازی واقعه‌ غدیر خم با تبریک ولادت امام هادی (ع) و ایام امامت و ولایت و تبریک عید غدیر عنوان کرد: در طی چند سال گذشته با اذن علما، مراجع عظام تقلید و همت هنرمندان و هنروران و بازیگران و آحاد مردم شریف و سایر دستگاه‌ها، موسسات، پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها واقعه‌ غدیر را بازسازی می‌کنیم و سازمان بسیج هم در این راستا با ما همکاری‌های لازم را داشتند.

جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اولین بار در سال 1389 بازسازی واقعه غدیر با کار تخصصی و پژوهشی نظر علما انجام شد و در این سال به دنبال جغرافیایی بودیم که نزدیک و شبیه به واقعه غدیر باشد که در سال 89 در قم، حوالی جمکران، در دامنه کوه خضر، برکه‌ای شبیه و جغرافیایی نزدیک به واقعه غدیر یافت شد و درآن روز در 4 آذر 89 همزمان با برگزاری اجتماع بزرگ دریادلان بسیجی خواهر و برادر از شیعه و سنی و با حضور مردم و علما و روحانیت، نماینده ولی فقیه و امام جمعه این واقعه برگزار شد و بیش از 70 هزار نفر از مردم شریف ما از واقعه بازسازی غدیر دیدن کردند.

ادامه دارد...

کد N975135