تحصن یک طلبه و خانواده‌اش در اعتراض به مفاد برجام در مقابل مجلس

تسنیم نوشت: حجت‌الاسلام عمار عمارلو از طلاب استان قم به اتفاق همسر و فرزندانش در اعتراض به مفاد برجام و عدم لغو تحریم‌ها بر مبنای این توافق‌نامه‌، مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کرد.

وي درباره دلیل تحصنش مقابل مجلس شورای اسلامی، گفت: بنده به اتفاق همسرم که هر دو در شهر مقدس قم طلبه هستیم و فرزند شهید می‌باشیم 2 روز است که مقابل مجلس شورای اسلامی تحصن کرده‌ایم.

وی افزود: دلیل تحصن من و همسرم انتقاد به توافق هسته‌ای و برجام است. مستندات حاکی از آن است که لغو تحریمی صورت نخواهد گرفت و کنگره آمریکا به هیچ عنوان تحریم‌ها علیه ایران را لغو نخواهد کرد.

حجت‌الاسلام عمارلو خاطرنشان کرد: اعتراض ما این است که ساز و کار تحریم‌ها باقی خواهد ماند، اما دولت‌مردان معتقدند که توافق خوب هسته‌ای اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام عمارلو از نمایندگان مجلس خواسته است که برجام را رد کند.

مهر هم نوشت: از صبح امروز جمعی از طلاب حوزه های علمیه قم، اصفهان و برخی شهرهای دیگر در اعتراض به ابهامات موجود در برنامه جامع اقدام مشترک ایران و ۱+۵ (برجام) و بی توجهی به نیرنگ های آمریکا در خلال مذاکرات هسته ای و پس از آن، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

تجمع کنندگان خواستار بررسی دقیق تر برجام توسط مجلس شورای اسلامی با توجه به هشدارهای گذشته و حال رهبر معظم انقلاب نسبت به توطئه نفوذ دشمن شدند.

در ساعت های ابتدایی این تجمع حجت الاسلام سید محمد نبویان نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه کمیسیون ویژه بررسی برجام و حسن کامران دستجردی نماینده مردم اصفهان، در جمع طلاب حاضر شده و با آنان صحبت کرده اند.

2727

کد N975034