خجسته با رئیس شورای اجتماعی فدراسیون روسیه دیدار کرد

سیاسی

امیر خجسته رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس که به همراه اعضای این کمیسیون به روسیه سفر کرده است با رئیس شورای اجتماعی فدراسیون روسیه دیدار وگفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در دیدار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با رئیس شورای اجتماعی فدراسیون روسیه طرفین ضمن تبادل نظر در خصوص مکانیزم ارتباطات مردمی و انعکاس مسائل و مشکلات شهروندان تمایل خود را برای همکاری و تبادل تجربیات ابراز نمودند.

آناتولی کوچرنا با اشاره به روابط دوستانه بین ایران و روسیه به تشریح ساختار شورای اجتماعی فدراسیون روسیه پرداخت و نقش این شورا در نظارت بر مسئولین و نهادهای مختلف شهری و روستایی را حائز اهمیت دانست.

رئیس شورای اجتماعی فدراسیون روسیه افزود: این شورا دارای چند هزار نفر نماینده در سراسر کشور می‌باشد که روزانه مسائل و مشکلات را در تعامل مستقیم با مردم جمع آوری و در سیستم خاص آن ثبت می نمایند.

کوچرنا ضمن اعلام آمادگی نسبت به تداوم تعامل و همکاری با کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس و دیگر نهادهای ذیربط در ایران تبادل تجربیات دوطرف در این زمینه را مفید دانست.

در ادامه این دیدار امیرخجسته رئیس کمیسیون شوراها نیز با تشریح ساختار کمیسیون متبوع خود و وظایف نظارتی مجلس شورای اسلامی و نهادهای اجرایی کشور تعامل مستقیم با مردم و انعکاس مشکلات آنها به مسئولین اجرایی را یکی از وظایف مهم نمایندگان مجلس ذکر کرد.

خجسته تعامل و تبادل تجربیات با کشورهای دوست مانند روسیه را از اولویت های مجلس دانست و خواستار تداوم همکاری و رایزنی با شورای اجتماعی فدراسیون روسیه شد.

وی همچنین گفت: نفوذ غرب خصوصا آمریکا و مولود ناخلف آنها به نام داعش وگروه های افراطی منطقه را دچار ناامنی کردند و در صورتی که روسیه این موضوع را جدی تلقی نکند روسیه و منطقه را نیز در بر خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تأکید کرد: خطر غرب به طور جدی روسیه را مورد تهدید قرار داده و مسئله اوکراین یک نمونه بارز آن است.

همچنین وی در خصوص مسئله سوریه گفت: روسیه بایستی از هم پیمانان خود حمایت نماید و ما انتظار داریم همانند امروز به صورت جدی تا حصول نتیجه و پیروزی مردم سوریه حمایت های خود را ادامه دهد.

کوچرنا در پایان این دیدار اظهار کرد: ما هم با تمام توان در مقابل خطرات احتمالی غرب ایستاده‌ایم و از تجربیات ایران در این راه استفاده خواهیم نمود، اگر در دنیا 20 رهبر قدرتمند همچون رهبر ایران وجود داشت آمریکا و غرب اینگونه عرض اندام نمی‌کردند.

انتهای پیام

کد N974942