یورش مجدد صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی/فراخوان برای برگزاری تظاهرات علیه تجاوزات صهیونیست‌ها

فلسطين

در حالی که یورش‌های سربازان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی امروز (سه‌شنبه) نیز از سرگرفته شد، این رژیم به دلیل ناتوانی در منع برگزاری اعتکاف در مسجد قصد دارد نیروهای حراست آن را تا شش ماه تحت بازداشت اداری درآورد. همزمان گروه‌های اسلامی و ملی فلسطین فراخوان برگزاری تظاهراتی اعتراضی طی ظهر امروز را دادند.

در حالی که یورش‌های سربازان رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی امروز (سه‌شنبه) نیز از سرگرفته شد، این رژیم به دلیل ناتوانی در منع برگزاری اعتکاف در مسجد قصد دارد نیروهای حراست آن را تا شش ماه تحت بازداشت اداری درآورد. همزمان گروه‌های اسلامی و ملی فلسطین فراخوان برگزاری تظاهراتی اعتراضی طی ظهر امروز را دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری الجزیره، منابع فلسطینی تاکید کردند که 15 تندروی صهیونیستی صبح امروز از سمت باب المغاربه در میان مراقبت شدید نیروهای صهیونیستی به محوطه مسجد الاقصی یورش بردند.

یکی از نگهبانا مسجد الاقصی گفت: از ساعات اولیه صبح امروز شهرک نشینان وارد محوطه مسجد الاقصی شده‌اند و پلیس اسرائیل از ساعت شش صبح به وقت محلی شش در از 10 در مسجد الاقصی را بسته است.

مقامات رژیم اشغالگر صهیونیستی با یورش‌های مکرر اخیر به مسجد الاقصی در حقیقت تقسیم زمانی این مسجد را آغاز کرده‌اند و همزمان عملیات طرد ساکنان فلسطینی از شهر قدس و مسجد الاقصی را اجرا می‌کنند.

شیخ کامل ریان، رییس جمعیت مسجد الاقصی با تاکید بر اینکه تقسیم زمانی این مسجد آغاز شده، گفت: کشورهای عربی و اسلامی اکنون که این تقسیم زمانی صورت گرفته منتظر چه هستند.

وی تاکید کرد: تقسیم مکانی این مسجد نیز آسان است کافی است اسرائیل چهار نقطه را تعیین کرده و مانع از ورود مسلمانان به داخل این مسجد شود.

یورش‌های مکرر سربازان صهیونیستی به مسجد الاقصی و عملیات جدید اشغالگران برای بیرون راندن فلسطینیان از مسجد الاقصی و قدس اشغالی همزمان با اعیاد یهودیان ادامه یافته به طوری که این مکان مقدس در هفته‌های اخیر شاهد یورش گروهی شهرک‌نشین‌ها و سربازان صهیونیستی بوده است.

منابع امنیتی رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند، احتمالا تل‌آویو به دلیل ناتوانی در ممانعت از اعتکاف‌های روزانه در مسجد الاقصی به زودی بازداشت‌های اداری را در دستور کار خود قرار می‌دهد و مجموعه نیروهای حراست داخل مسجد را به شش ماه حبس بدون محاکمه درمی‌آورد.

این منابع افزودند: اسرائیل هرگز به دستور بیرون راندن نیروهای حراست مسجد که تعدادشان به 30 تا 50 فلسطینی می‌رسد اکتفا نخواهد کرد و آنها را تحت بازداشت اداری درخواهد آورد.

همچنین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد جنبش اسلامی داخل خط سبز را به دلیل متهم کردن تل‌آویو به فتنه به پا کردن و درگیری در مسجد الاقصی مورد محاکمه و پیگرد قرار دهد.

همزمان با این تحولات احزاب و جناح‌های ملی و اسلامی فلسطین روز دوشنبه از فلسطینیان دعوت کردند در راهپیمایی خشمی که امروز ساعت 12 ظهر از محل چادرهای تحصن‌کنندگان در میدان یاسر عرفات در شهر رام‌الله آغاز می‌شود و تا شهرک «بیت ایل» و نقاط تلاقی با محدوده شهرک‌نشین‌ها ادامه می‌یابد، شرکت کرده و مخالفت خود را با اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در شهر قدس نشان داده و بر خواسته‌های خود از جمله آزادی، استقلال و حمایت از قدس در برابر جنگی که تل‌آویو به راه انداخته تاکید کنند.

همچنین این جناح‌های ملی و اسلامی از بازرگانان به عنوان اولین مدافعان قدس و مسجد الاقصی دعوت کردند با اعلام اعتصاب در راستای محکومیت حوادث اخیر در قدس، بنگاه‌های تجاری خود را از ساعت 12 ظهر تا دو بعدازظهر تعطیل کنند.

این جناح‌های سیاسی از فلسطینیان خواستند در دفاع از قدس به عنوان پایتخت فلسطین اعلام بسیج عمومی کرده و مخالفت خود را با اقدامات اشغالگران در این شهر اعلام کرده از شهدا و اسرای فلسطینی حمایت کنند.

این گروه‌ها در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند، دولت اشغالگر در جنگی که در قدس آغاز کرده انواع جنایت‌ها از جمله قتل، شهرک‌سازی و وحشیگری مبتنی بر نژادپرستی و افراطی‌گری را در راستای تغییر آثار اسلامی شهر و تثبیت اشغالگری و گسترش آن در کرانه باختری انجام می‌دهد. در حقیقت قدس و تمامی مقدسات آن فصلی از تروریسم برنامه‌ریزی شده دولت اشغالگر را تجربه می‌کنند و اکنون این اشغالگران با ادامه تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی به یورش‌های مکرر خود به این مکان مقدس ادامه می‌دهند.

انتهای پیام

کد N974842