خالد خوجه: جامعه جهانی از تبدیل شدن سوریه به روآندایی دیگر جلوگیری کند

سوريه

رهبر ائتلاف مخالفان سوری به سازمان ملل رفت تا از جامعه بین‌الملل بخواهد از تبدیل شدن سوریه به روآندایی دیگر جلوگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "خالد خوجه"، رهبر ائتلاف مخالفان سوریه در کنفرانسی خبری گفت: آنچه در سوریه در حال رخ دادن است، یک ریشه‌کنی و براندازی محسوب می‌شود.

وی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گفت: نباید این روال ادامه یابد. هنوز فرصت داریم تا از یک روآندایی دیگر جلوگیری کنیم. برای این منظور باید ابتدا منطقه پرواز ممنوعی را در سوریه اعمال کرده تا از غیرنظامیان در برابر حملات هوایی محافظت کنیم.

ائتلاف مخالفان سوری از زمانی که اقداماتشان علیه حکومت بشار اسد به جنگ داخلی تبدیل شد، خواستار اعمال یک منطقه پرواز ممنوع شده است اما هرگز با شورای امنیت سازمان ملل که درخصوص نحوه رسیدگی به بحران سوریه دچار اختلاف و تفرقه شده، به طور جدی مذاکره نکرده است.

ترکیه نیز بارها خواستار اعمال یک منطقه حائل تحت حمایت یک منطقه پرواز ممنوع در شمال سوریه شده است.

خالد خوجه گفت: این اقدام برای میلیون‌ها سوری نشانه امید است. جامعه بین‌الملل باید به حرف‌های ما گوش دهد. قدرت‌های غربی و گروه‌های حقوق بشر می‌گویند، بمباران‌های بشکه‌ای به طور ویژه‌ای مرگبار و بی‌هدف هستند.

گروه‌های حقوق بشر اعلام کردند، این بمباران‌ها یکی از بزرگترین قاتلان در جنگ داخلی چهار ساله سوریه است که جان بیش از 240 هزار تن را گرفته است.

انتهای پیام

کد N974672