ناتو: افغانستان در اولویت کاری ماست

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در دیدار با رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان گفت که ناتو از نیروهای امنیتی افغان در مبارزه با تروریسم حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری بخدی، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان و ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با هم ملاقات کردند.

استولتنبرگ اعلام کرد که افغانستان در اولویت کاری ناتو قرار دارد. او از فعالیت‌ نیروهای افغان در سال جاری تقدیر کرد و امسال را برای این نیروها مهم و سرنوشت‌ساز دانست.

وی افزود، در کنفرانس هفته آینده وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو و نشست وزرای خارجه عضو ناتو که در ماه دسامبر برگزار می‌شود، موضوع افغانستان مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. به گفته دبیرکل ناتو در این دو کنفرانس، تصمیم‌های مهم و مشترک درباره افغانستان گرفته خواهد شد.

عبدالله عبدالله نیز در این دیدار خواستار همکاری‌های ناتو برای افزایش ظرفیت نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریسم شد. به گفته عبدالله، نیروهای امنیتی امسال در شرایط بسیار حساس قرار داشتند و توانستند مانع رسیدن مخالفان مسلح به اهدافشان شوند.

انتهای پیام

کد N974392