مشاور سیاسی و رسانه ای اسد:

هدف از حمله به سوریه اسد نبود بلکه کل کشور بود

سیاسی

بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهوری سوریه گفت هدف از حمله به سوریه برکناری بشار اسد نبود بلکه تسلط بر کل سوریه بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، بثینه شعبان در یک گفتگوی تلویزیونی افزود: می توان گفت جنگ علیه سوریه مقوله رسانه آزاد را به کلی از بین برد و رسانه نقش بسیار مهمی در این جنگ داشت.

وی تاکید کرد: حملات علیه ما، حملاتی استعماری است و این حملات امروز خطرناکتر از گذشته است چرا که هدف از آنها از بین بردن میراث گذشته است. مشاور سیاسی و رسانه های رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه هدف از تجاوز علیه سوریه بشار اسد نبود، افزود: هدف از حمله به عراق نیز صدام حسین و حمله به لیبی نیز معمر قذافی نبود.

بثینه شعبان با تاکید بر اینکه هدف از جنگ ویرانگر علیه سوریه از بین بردن هویت تاریخی و تمدنی است، یادآور شد: روسیه از روز اول جنگ علیه سوریه، در مقابل این جنگ ایستادگی کرد. وی ادامه داد: میان موضع نفاق آمیز غرب و تلاش روسیه برای کمک به ملت های سوریه و عراق در مبارزه با ترورسیم تقاوت زیادی وجود دارد.

در همین راستا بشار اسد چندی پیش در در اظهارات خود تاکید کرد که  ائتلاف ضد داعش یک ائتلاف شکست خورده‌ است که هیچ گونه تاثیر واقعی نداشته است. بر این اساس کشورهای غربی از مسببان اصلی به وجود آمدن گروهک تروریستی داعش هستند که از این گروهک حمایت می کنند.