اعلام آمادگی قطر برای میزبانی نشست ایران و شش کشور حاشیه خلیج فارس

سیاسی

امیر قطر از آمادگی کشورش برای میزبانی نشستی بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر در جریان سخنرانی‌اش در هفتادمین مجمع سازمان ملل اعلام کرد: اختلاف میان ایران و اعراب از طریق گفت‌وگو قابل حل است.

او در مورد توافق هسته‌ای ایران نیز گفت: توافق هسته‌ای ایران گامی مثبت بوده و امیدواریم در تقویت منطقه نقش داشته باشد.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به آمادگی کشورش برای میزبانی نشستی بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس گفت: اختلاف موجود بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس سیاسی بوده و زیربنای مذهبی ندارد.

گفتنی است چندی پیش معاون عربی و آفریقای وزیر خارجه کشورمان از برگزاری گفت‌وگوی منطقه‌یی بین ایران و شش کشور حاشیه خلیج فارس به ابتکار امیر قطر و وزیر خارجه عمان خبر داده بود.

امیرعبداللهیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی ایسنا در آن مقطع زمانی، این گفت‌وگوهای منطقه را تحت عنوان جی 7 نامید و گفت: این گفت‌وگوها با ابتکار امیر قطر دنبال می‌شود البته پیش از آن بن علوی (وزیر خارجه عمان) این ایده را مطرح کرد اما شرایط منطقه‌یی اجازه نداد تا بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.

امیرعبداللهیان در این ارتباط گفته بود در این مرحله بر مبنای تلاش‌های وزارت خارجه قطر و شخص بن علوی، وزیر خارجه عمان راجع به این مساله توافق شد و ظریف وزیر خارجه کشورمان در سفر به کویت و قطر از برگزاری این نشست در سطح وزیران خارجه در مکانی که درباره آن توافق شود استقبال کرد.

انتهای پیام

کد N974306