سخنرانی پوتین در مجمع عمومی بعد از ۱۰ سال؛

هیچکس جز نیروهای دولت اسد به طور جدی با تروریسم مشغول مبارزه نیست

سیاسی

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در سخنرانی خود در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر لزوم کمک به دولت های عراق و سوریه برای مبارزه با تروریست های داعش در خاورمیانه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دقایقی پیش در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به ایراد سخنرانی و به موضوعات مختلفی از حمایت غرب از گروه های تروریستی در خاورمیانه تا کودتا علیه دولت اوکراین پرداخت.

پوتین در ابتدا بر مشروعیت و منحصر به فرد بودن جایگاه سازمان ملل متحد در جهان تصریح کرد و گفت: یکی از وظایف سازمان ملل اخذ نظرات کشورهای مختلف جهان و به کار بستن آن ها است.

وی ادامه داد: پس از پایان جنگ سرد، یک کانون سلطه در جهان به وجود آمد. کسانی که در رأس این کانون قرار گرفته بودند، سعی کردند تا دیدگاههای خود را بر دیگران تحمیل کنند. اما جهان تغییر کرده است و آن ها باید به این حقیقت پایبند باشند. ما همه با هم تفاوت داریم، اما باید با وجود این گونه اختلافات، به یکدیگر احترام بگذاریم.

وی با اشاره به فقر و خشونت در جهان کنونی عده ای را مسئول آن ها دانست و بدون آنکه از آنها نام ببرد بر لزوم درس گرفتن از گذشته تأکید کرد.

رئیس جمهور روسیه به حوادث رخ داده در لیبی، سوریه و برخی از کشورهای خاورمیانه، حمایت های غرب را از گروه های تروریستی عامل این خشونت ها و ویرانی ها اعلام کرد و افزود: روسیه همواره با تروریسم جنگیده است و امروز هم در این راستا به سوریه و عراق کمک می کند. باید بگویم که در حال حاضر، هیچکس به جز نیروهای دولت اسد به طور واقعی و جدی با تروریسم مشغول جنگ و مبارزه نیست.

وی از لزوم تشکیل ائتلاف بین المللی علیه تروریسم سخن گفت و بر جایگاه ویژه کشورهای اسلامی در این ائتلاف تأکید کرد. پوتین افزود: باید از این کشورها نیز برای شرکت در ائتلاف علیه تروریسم دعوت به عمل آید.