پادشاه اردن: باید جنگ جهانی سوم را آغاز کنیم

پادشاه اردن با بیان این که گفت‌وگوی تمدن‌ها راه برون‌رفت از خشونت است، تاکید کرد که صدای اعتدال باید در جهان گسترش یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، عبدالله دوم، پادشاه اردن در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد: برای ریشه‌کن کردن تروریسم و تقویت صلح جهانی لازم است جنگ جهانی سوم را آغاز کنیم.

عبدالله دوم گفت: ما باید به روح مشترک ادیان آسمانی برای تقویت ارزش‌های انسانی بازگردیم. ما باید باورهایمان را به منصه ظهور برسانیم و اعتقادات را به اقدامات تبدیل کنیم.

وی با بیان این که خوارج زمانه تنها نماینده قشر بسیار اندکی هستند که باید ریشه‌کن شوند، گفت که تسامح رادیکالیسم را نمی‌پذیرد.

عبدالله دوم خاطرنشان کرد، کسانی که از اسلام خارج شده‌اند، انزجار را در جهان اشاعه می‌دهند و عنوان داشت که گفت‌وگوی تمدن‌ها راه برون‌رفت از خشونت است.

وی افزود، شهوت قدرت است که گروه‌های تندرو را از طریق سوء استفاده از دین به تحرک وامی‌دارد. آنان از دین به عنوان یک نقاب برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات خود استفاده می‌کنند.

عبدالله دوم تصریح کرد: اردن چندین طرح برای ترغیب جوانان به همزیستی را آغاز کرده است.

پادشاه اردن همچنین با بیان این که سوری‌ها 20 درصد از جمعیت اردن را تشکیل می‌دهند، گفت: ما از کمبود شدید در کمک‌ها به پناهجویان رنج می‌بریم. جهان باید به آوارگان و مهاجران خاورمیانه کمک کند.

وی همچنین خواستار مقابله با تهدیدات اسرائیل علیه شهر قدس و مسجد الاقصی شد.

انتهای پیام

کد N974243