تقدیر دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا از عملکرد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری با تقدیر از اقدامات موثر فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، در برقراری امنیت و آرامش شهر تهران گفت: در این خصوص می‌توان نمره 19 را به مجموعه پلیس تهران بزرگ داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سردار سرلشگر پاسدار رحیم صفوی در حاشیه همایش فرماندهان و مدیران پلیس پایتخت در بخشی از سخنان خود اظهار کرد: نیروی انتظامی چه در سطح ملی و چه در شهر تهران ، سال‌های گذشته عملکرد خوبی داشته و هم‌اکنون همچون دژ مستحکمی برای برقراری امنیت و آرامش شهروندان و مردم ایران است.

وی با اشاره به این‌که «به صورت میدانی اقدام به بررسی عملکرد یگان‌های انتظامی و نظامی کشور کرده‌ام» افزود" در این بررسی‌ها مشخص شد که پلیس تهران بزرگ و مجموعه کارکنان آن، به بهترین نحو وظیفه خود را در برقراری نظم و امنیت شهر تهران طی چند سال گذشته ایفا کرده‌اند.

وی با بیان این‌که «نیروی انتظامی به خوبی توانسته ارتباط میان حاکمیت و مردم را برقرار نماید و ضمن حفظ اقتدار در برخورد با هنجار شکنان در ارتباط با مردم با عطوفت و مهربانی رفتار کند»، گفت: پلیس در ایران با تکیه بر قدرت ایمان، تعهد، اخلاص، اعتماد مردمی، پیوستگی اجتماعی و مدیریت دانش بنیان در مقایسه با کشورهای دیگر عملکرد خوبی داشته و از جایگاه برتر و اول برخوردار می‌باشد و می‌توان الگوی استقرار امنیت برای دیگر پلیس‌ها در کشورها همسایه و آسیای مرکزی باشد.

مشاور عالی مقام معظم رهبری با تاکید بر تنوع ماموریت‌های پلیس در برقراری نظم و امنیت در مرزها، مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری از جرم، فضای مجازی، پلیس بین‌الملل، گذرنامه، فرودگاه‌ها، راهنمایی و رانندگی، آگاهی و حوزه نظام وظیفه، افزود: در تمامی ماموریت‌های محوله، پلیس کشور خصوصا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، عملکرد خوب و مناسبی دارد و خیلی از دغدغه های شهروندان را رفع کرده است.

وی در ادامه به 7 پارامتر و مولفه برای اجرای مطلوب ماموریت ها در نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: این مولفه‌ها مردم داری، اشراف اطلاعاتی، برقراری امنیت محل محوری، قاطعیت در برخورد با مجرمان و هنجارشکنان، قانونمداری، برخورداری از عمل و دانش و برخورداری از اعتماد ملی و مردمی می‌باشند و پلیس با عمل کردن و در نظر داشتن این مولفه ها می تواند در ماموریت های خود به بهترین وجهی عمل کند.

وی در ادامه تصریح کرد: پلیس تهران بزرگ نیز در این میان به خوبی توانسته است مایه آرامش و امنیت مردم باشد و در برخورد با قانون‌شکنان، توزیع کنندگان مواد مخدر و اشرار مسلح با صلابت و با مردم رفتار انسانی توام با عطوفت داشته باشد که این امر شایستگی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ را دو چندان می‌کند.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا اظهار کرد: به فضل الهی فرماندهان نیروی انتظامی از علم و دانش و فناوری بالا برخوردار هستند و مجهز به تجهیزات علمی می‌باشند که این امر به نیروی انتظامی در ماموریت های محوله کمک شایانی می‌کند.

وی به همکاری شهروندان در امور ترافیکی، امنیت محله محور و ماموریت های 110 اشاره کرد و گفت: گزارش‌های مردمی به پلیس در خصوص هنجارشکنی‌هایی که در شهر تهران روی می‌دهد نشانه ارتباط موثر مردم با پلیس است و نیروی انتظامی را به یک نیروی مقتدر و اقتدارآفرین تبدیل می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که نمره پلیس پایتخت در برقراری امنیت و آرامش شهروندان چند است، گفت: با توجه به برآوردهای میدانی نمره پلیس پایتخت در برقراری نظم، امنیت و آرامش شهروندان حدود 19 است.

انتهای پیام

کد N974009