ژنرال انگلیسی خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه شد

یکی از ارشدترین ژنرال‌های بازنشسته انگلیس خواستار ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه شد و گفت: وضعیت کنونی سوریه بسیار جدی است و دست روی دست گذاشتن و کاری انجام ندادن دیگر یک گزینه محسوب نمی‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه گاردین، ژنرال سرگریم لمب، مدیر سابق سرویس‌ هوایی ویژه انگلیس و یکی از طراحان استراتژی "حمله" عراق گفت: ایجاد منطقه پرواز ممنوع برفراز شمال غرب سوریه از غیرنظامیان محافظت کرده و مانع سیل آوارگان از این مناطق می‌شود.

وی افزود: پیشنهاد ایجاد یک منطقه امن که غیرنظامیان در آنجا از حملات هوایی نیروهای دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در امان باشند، پیش از جلب حمایت بین المللی و منطقه‌ای از انجام این کار نیازمند تحلیل با دقت اما سریع است.

ژنرال لمب ادامه داد: این منطقه امن باید با نیرو و درک لازم حفاظت شود و اگر تخلفی صورت گرفت، عواقب انجام چنین کاری باید از پیش تنظیم شده، واضح، صریح و کارآمد باشد. هرگونه توافقی بدان معناست که انگلیس در حال رایزنی با روسیه، ایران وکشورهای حوزه خلیج فارس است.

وی گفت: وضعیت کنونی در سوریه بسیار جدی است و کاری انجام ندادن یا تلاش برای مدیریت وضعیت دیگر یک گزینه محسوب نمی‌شود، ما نباید فراموش کنیم که تنها دو عامل گناهکار دلیل اصلی این فاجعه انسانی هستند یکی اسد و دیگری داعش. اکنون زمان آن فرا رسیده است که به طور جدی به توافقی جامع برای از بین بردن این دو عامل دست یابیم.

انتهای پیام

کد N974000