تابش: روحانی نماد واقعی «گفت‌وگوی تمدن‌ها» و «جهان عاری از خشونت» را ترسیم کند

سازمان ملل متحد

یک نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روحانی در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به دنیا بگوید که ایران در راه گفت‌وگو ثابت‌قدم است.

علیرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تأکید بر اینکه رئیس جمهور نماد عظمت،‌ اقتدار و ادب و فرهنگ یک کشور است به حضور رئیس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل اشاره و خاطرنشان کرد: از رئیس جمهور انتظار می‌رود که در سازمان ملل متحد تجلی این نمادها باشد.

وی با اشاره به سیاست خارجی دولت یازدهم، گفت: رئیس جمهور باید سیاست‌هایی که در عرصه سیاست داخلی و دیپلماسی خارجی و بر مبنای عقلانیت اتخاذ کرده است را در سازمان ملل تقویت کند و نشان بدهد که ایران در راه گفت‌وگو و تعامل ثابت‌قدم است.

نماینده مردم اردکان همچنین به تصویب پیشنهاد حجت الاسلام والمسلمین خاتمی رئیس دولت اصلاحات در خصوص محوریت یک سال با موضوعیت گفت‌وگوی تمدن‌ها در دنیا اشاره و با تأکید بر اینکه تصویب این پیشنهاد و غرور ملی ملت ایران را احیا کرد، خاطرنشان کرد: این پیشنهاد و همچنین پیشنهاد جهان عاری از خشونت که از سوی آقای روحانی مطرح شد به جهانیان نشان داد که افکار ایرانیان بر چه پایه و اساسی قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه پیشنهاد طرح «جهان عاری از خشونت» در راستای پیشنهاد طرح «گفت‌وگوی تمدن‌ها» است، تأکید کرد: رئیس جمهوری باید تلاش کند که در مجمع عمومی سازمان ملل، نهاد واقعی این دو گفتمان را که در جریان مذاکرات عملاً به آنها دست یافته است،‌ برای دنیا منسجم کند و بگوید ایران صرفاً بر مبنای شعار، این مسائل را مطرح نکرده است بلکه عملاً این اقدامات را انجام داده است.

این نماینده مجلس در پایان با تأکید بر اینکه دستاورد دو گفتمان «گفت‌وگوی تمدن‌ها» و «جهان عاری از خشونت»، صلح، برگرفتن خشونت و مقابله با تروریسم است، گفت: رئیس جمهوری می‌تواند با ترسیم دستاوردهای عملی این دو گفتمان، به دنیا بگوید که می‌توان با تعامل و گفت‌وگو با ایران،‌ منطقه و جهان را امن‌تر از گذشته می‌کند و روی آوردن به تروریسم و تقویت انتهای پیام در منطقه جزء خشونت، تباهی و کشتار مردم بی‌گناه، نتیجه‌ای نخواهد داشت.

انتهای پیام

کد N973951