رئیس سازمان بسیج اصناف:

استکبار با تغییر استراتژی درصدد نفوذ به ایران است

رئیس سازمان بسیج اصناف گفت: استکبار با تغییر استراتژی تقابلی- سلبی به استراتژی تعاملی- ایجابی درصدد نفوذ به ایران است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان سرهنگ محمد ابراهیم کریمی در همایش «افتتاح مجمع بسیج اصناف کشور» اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری بر استراتژی نفوذ تاکید ویژه‌ای دارند و به صراحت آن را مطرح کرده‌اند، باید دید استکبار بعد از برجام چه خوابی برای ما دیده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون استراتژی دشمن سلبی- تقابلی بوده است، اما دشمن با مهندسی سعی در تغییر روش دارد که این تغییر نگرش را می‌توان با برجام به خوبی شاهد بود.

وی با بیان این‌که «آمریکا بارها و به گونه‌های مختلف به ضعف خود در برابر ایران اذعان داشته است»، افزود: آمریکا در جلسات درون گروهی اذعان داشته که تحریم‌ها و تهدیدات نظامی و عملیات اطلاعاتی از پیشرفت دانش و فناوی ایران نخواهد کاست، در جایی دیگر جان کری اعتراف کرده است که دانش هسته‌ای موجود در ایران را نمی‌توان با بمباران از بین برد.

رئیس سازمان بسیج اصناف با اشاره به این‌که «غرب اقرار کرده است که تحریم‌ها، عملیات اطلاعاتی و سیاست‌های نرم افزاری نمی‌تواند اوضاع داخلی ایران را متشنج کند»، یادآور شد: غرب از قدرت ایران در منطقه هراسان است و می‌خواهد ما را در سوریه و عراق محدود کند، حال آن که با هیچ ابزاری نمی‌تواند چنین اقدامی را انجام دهد.

وی با انتقاد از سخنان برخی مبنی بر این‌که «مساله برجام چه ربطی با نفوذ دارد»، تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها بر این مساله اشاره داشته‌اند و ما نیز باید این فرمایش را سرلوحه خودمان قرار دهیم.

در بخش دیگری از مراسم غلامرضا حسن‌پور اشکذری، جانشین سازمان بسیج اصناف کشور اظهار کرد: اقدامات بسیج اصناف باید حول تقوای اقتصادی و جهاد اقتصادی صورت پذیرد.

هدف از چنین گردهمایی‌هایی کمک بسیج اصناف به بازار اسلامی است و این‌که چه طور بازار را به سمت اسلامی بودن سوق دهیم.

وی با بیان این‌که «بازار در روایات دو چهره دارد»، تصریح کرد: یک روایت مبنی بر آن است که تاجر اگر راستگو باشد با شهدا محشور می‌شود و روایت دیگر آن است که تاجر فاجر است مگر آن‌که حق بدهد و حق بگیرد؛ بنابراین بازار پل صراط شماست که شما یا به سمت بهشت یا به سمت جهنم در این مسیر حرکت می‌کنید.

وی اظهار کرد: اجرایی شدن فقه بازار خروجی گردهمایی بسیج اصناف در سال گذشته بود و این اقدام بزرگ محصول تلاش شورای بسیج اصناف بود که طی انقلابی فقه بازار به کاسبان تدریس شد و سپس اجرایی گردید.

جانشین سازمان بسیج اصناف درباره ورود بسیج اصناف به صنوف مختلف اظهار کرد: در حال حاضر بسیج اصناف تمام تلاش خود را برای ورود به صنوف مختلف به کار گرفته است.

وی با تاکید بر این‌که «تمامی صنوف باید از اقدامات فرهنگی بسیج اصناف استفاده کنند»، یادآور شد: بسیج اصناف در سال گذشته موفق به پخش 700 مستند از شبکه‌های مختلف در سال گذشته شده است.

وی نماز، اقتصاد مقاومتی و فرهنگ را از جمله اولویت‌های بسیج اصناف دانست و اظهار کرد: در حال حاضر بسیج اصناف آموزش برای هیات مدیره اصناف را در دستور کار خود دارد.

جانشین سازمان بسیج اصناف در بخشی از سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس افزود: علاوه بر اینکه 188 هزار و 15 نفر شهید به نظام جمهوری اسلامی هدیه شده است جمهوری اسلامی ایران 500 شهید ترور را در کارنامه خود به ثبت رسانیده است.

وی با اشاره به 10 هزار جانباز شیمیایی در کشور افزود: آمار شهدای ایران در 8 سال دفاع مقدس 188 هزار نفر است، حال آن که تعداد کشته‌های عراقی 410 هزار نفر است که این دلالت بر ایستادگی ما در طول 8 سال دفاع مقدس دارد.

انتهای پیام

کد N973909