انتقاد آلیا از عدم ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم پیگیری های انجام شده و با توجه به تهیه پیش نویش آیین‌نامه مربوط به قانون خدمات‌رسانی به ایثارگران هنوز اقدامی صورت نگرفته و پاسخی داده نشده است.

به گزارش گروه دریافت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فاطمه آلیا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی تذکری به رییس جمهور اظهار کرد: انتظار می‌رود در تهیه و ابلاغ آیین‌نامه مربوط به حقوق و معیشت آزادگان و جانبازان مطابق ماده 51 و 61 قانون خدمات رسانی به ایثارگران تسریع شود.

وی همچنین بیان کرد: مدت‌هاست قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران تصویب و ابلاغ شده و پیش نویس آیین‌نامه مربوطه نیز از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران تهیه و به هیات دولت نیز ارائه شده است اما به علت عدم تصویب وابلاغ از سوی دولت، هنوز آزادگان و ایثارگران مشمول قانون، در سختی و زحمت هستند لذا تسریع در بررسی و تصویب و ابلاغ کمترین مطالبه ایثارگران است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده در مورد تسریع در تهیه و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور، علیرغم مضیقه آزادگان تاکنون اقدامی صورت نگرفته و پاسخی داده نشده است.

انتهای پیام

کد N973893