نقوی حسینی در گفتگو با مهر:

مذاکره ایران و آمریکا فقط در موضوع هسته‌ای بود و تمام شد

سیاسی

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در مجلس گفت: باید توجه داشته باشیم که مذاکرات ما با آمریکایی‌ها در حوزه هسته‌ای بوده و تمام شده است و دیگر هیچ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها و در هیچ موضوعی نداریم.

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سفر هیات دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و نیز دیدارهایی که اخیراً میان این هیات و مقامات آمریکایی برگزار شده است، اظهار داشت: یکی از نکات مهمی که مقام معظم رهبری به عنوان خط قرمز پس از برجام اعلام کرده‌اند، مساله نفوذ آمریکایی‌ها بوده است.

وی افزود: ایشان تحلیل فرمودند که آمریکایی‌ها می‌خواهند از برجام به عنوان بهانه استفاده کنند تا هم در کشور ما نفوذ کنند و هم در منطقه نفوذ خود را گسترش داده و منافع خود را دنبال کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: اخیراً هم دیدیم که در دیدار مقام معظم رهبری با جانبازان بالای ۷۰ درصد، یکی از جانبازان عزیز این نکته را مطرح کرد که «آمریکا پای خود را لای در گذاشته تا در بسته نشود» و راه نفوذ آن پیدا شود؛ بنابراین برای اینکه جلوی این نفوذ گرفته شود، باید توجه داشته باشیم که مذاکرات ما با آمریکایی‌ها در حوزه هسته‌ای بوده و تمام شده بود و دیگر هیچ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها و در هیچ موضوعی نداریم.

نقوی حسینی تاکید کرد: هر نوع گفتگو، نشست و تلفنی غیر از موضوع هسته‌ای با آمریکایی‌ها یعنی باز شدن راه‌های نفوذ آنها. حتی در رابطه با نشست و برخاست‌هایی هم که برای اجرای برجام با آمریکایی‌ها دارند، باید توجه داشته باشیم که ساز و کارهایی مانند کمیسیون مشترک و یا ستادهایی که در ایران و آمریکا تشکیل شده، وجود دارد که در صورت نهایی شدن برجام، این ساز و کارها می‌تواند دیدارهای دوجانبه را به حداقل برساند.