نماینده ولی فقیه در سپاه:

سپاه آماده مساعدت با خانواده‌های داغدار و آسیب دیده در منا است

سپاه,فاجعه منا,بی کفایتی آل سعود

نماینده ولی فقیه در سپاه با محکوم کردن قصور آل سعود در فاجعه منا گفت: بی‌کفایتی و سوءمدیریت رژیم آل سعود در حادثه منا امروز قلب میلیون‌ها مسلمان و حتی غیرمسلمانان را در اقصی نقاط عالم اندوهگین کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حجت الاسلام والمسلمین سعیدی در پی وقوع فاجعه دلخراش "منا" که منجر به جان باختن و مصدومیت تعداد زیادی از حجاج ایرانی و غیر ایرانی شد با ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان حادثه "منا" و محکوم کردن قصور آل سعود در وقایع حج امسال اظهار کرد: زمانی که حاکمان مغرور عربستان تمرکز خود را در عرصه‌ قدرت‌نمایی در منطقه از طریق تحمیل جنگ و تهاجم و بمباران شبانه‌روزی مردم مسلمان و بی‌دفاع یمن می‌گذارند، بدیهی است که مناسک حج به عنوان پایگاه وحدت بخش جهان اسلام با تفکرات پوسیده و منقرض شده این رژیم متکبر شاهد وقوع چنین حوادث خونباری باشد.

وی افزود: بی‌کفایتی و سوء مدیریت رژیم آل سعود در حادثه منا امروز قلب میلیون ها مسلمان و حتی غیرمسلمانان را در اقصی نقاط عالم اندوهگین کرد.

وی نوع برخورد آل سعود با فاجعه منا را یادآور برخوردهای جاهلی دانست و تصریح کرد: نحوه موضع گیری و سخن گفتن مقامات سعودی اهانت به افکار عمومی و مصداق جاهلیت مدرنی است که جامعه بشری امروز به آن مبتلا شده است و فرافکنی، انداختن گناه و خطا بر عوامل ساختگی و موهوم و عدم بکارگیری حداقل همت و تلاش برای رسیدگی سریع و درست امور مصدومین و آسیب ‌دیدگان این حادثه بزرگ از نشانه‌های نگاه جاهلی در مواجهه با انسان‌ها است.

نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به چاره‌اندیشی جهان اسلام به ویژه سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی اسلامی خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی از توان و ظرفیت‌های لازم در برگزاری مراسم الهی و وحدت بخش حج برخوردار می‌باشند که می‌بایست با خرد جمعی تصمیمی راهگشا را در این راستا اتخاذ کند.

وی با تأکید بر این‌که «حکام سعودی باید مسئولیت کوتاهی و قصور خود را در بروز حوادث حج امسال پذیرفته و به عنوان اقدام حداقلی از مسلمانان عذرخواهی کنند» اظهار کرد: در شرایط کنونی که دشمنان تفرقه افکنی میان مسلمانان را به عنوان یک راهبرد در منطقه دنبال می‌کنند، مسلمانان جهان باید با هوشیاری و دقت مراقب توطئه‌های دشمنان بوده و از هرگونه اقدام که موجب لطمه زدن به انسجام و وحدت میان مسلمانان می‌شود جلوگیری کنند.

وی در پایان خطاب به فرماندهان، مسئولین و روحانیون سپاه در سراسر کشور توصیه کرد ضمن ابراز همدردی با خانواده های جان‌ باختگان و مصدومان این حادثه، همکاری و مساعدت‌های مقتضی با خانواده‌های داغدار در برگزاری آئین‌های شکوهمند ترحیم و گرامیداشت را داشته باشند.

انتهای پیام

کد N973763