در بیانیه مشترک تشکل‌های دانشجویی استان قم مطرح شد

لزوم پذیرش مسئولیت فاجعه منا از سوی آل سعود و پیگیری آن توسط کشورهای اسلامی

چند تشکل‌ دانشجویی استان قم در بیانیه‌ای مشترک ضمن محکوم کردن عوامل رژیم آل سعود در وقوع فاجعه منا، بر لزوم پذیرش مسئولیت این فاجعه از سوی دولت آل سعود و پیگیری حادثه توسط کشورهای اسلامی تاکید کردند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إِذْ قَالَ إِبْرَاهِیمُ رَبِّ اجْعَلْ هَذَا الْبَلَدَ آمِنًا وَاجْنُبْنِی وَبَنِیَّ أَن نَّعْبُدَ الأَصْنَامَو

یاد کن هنگامی را که ابراهیم گفت پروردگارا این شهر را ایمن گردان و مرا و فرزندانم را از پرستیدن بتان دور دار

فاجعه‌ی مصیبت‌ بار در منا که منجر به کشته و زخمی شدن جمع کثیری از ضیوف‌ الرحمان و مومنانِ مهاجر الی‌الله گردید اندوهی بزرگ در جهان اسلام پدید آورده و در میهن عزیز ما نیز دهها خانواده که مشتاقانه در انتظار عزیزان حج‌گزار خود بودند، اکنون به عزای آنان نشسته‌اند، که ان شاالله همان گونه که رهبر عزیزمان فرمودند مصداق آیه «و من یخرج من بیته مهاجرا الی الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع اجره علی الله» خواهند بود.

لذا بدین‌وسیله دانشجویان تشکل‌های انقلابی و اسلامی مخلتف دانشگاه‌های قم ضمن ابراز همدردی با مصیبت‌دیدگان، این حادثه اندوه بار را به ساحت مقدس بقیه الله الاعظم حضرت صاحب‌الزمان (اروحنا فداه) و نایب برحقش ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای و به همه بازماندگان و عزاداران امت اسلامی به ویژه هموطنان عزیز تسلیت عرض می‌کنیم و از خداوند متعال رحمت و غفران ابدی را برای راه یافتگان به قرب حضور الهی و شفای عاجل و کامل مصدومین و مجروحین و مژده صحت و سلامت مفقودین را از درگاه عطوفتش مسألت داریم.

اما بار دیگر این فاجعه دلخراش اثبات کرد که به فرموده امام راحل عظیم الشأن، سران و حکام ستمگر سعودی لیاقت برگزاری مراسم حج که هر ساله میلیون‌ها نفر را راهی این سرزمین مقدس می‌کند، را ندارند. این حادثه اسفناک بار دیگر جنایت جمعه خونین را در سال 66 در دل‌ها زنده کرد. گویا اتفاقات و حوادث دنباله‌دار همچون سقوط جرثقیل و آتش سوزی چادر حجاج مصری و سقوط پنکه‌های سقفی و غیره... ذهن هر شاهدی را از سهل انگاری‌ها و سوء مدیریت‌ها و ناتوانی در این حواث به اغراض و تسویه حسابهای بیمارگونه فرقه‌ایی و تحقق سناریوی استکباری و صهیونیستی اسلام هراسی و قداست زدایی از حرم امن الهی سوق می‌دهد و این مهم آن زمان تقویت می‌شود که حاکمان مزدور و خائن سعودی اقدام به فرافکنی نموده و ضمن انکار مسلمات مشهود بدنبال فرضیه‌سازی علیه شیعیان هستند تا ضمن نا امن جلوه دادن سرزمین وحی الهی به تضعیف چهره اسلام و مسلمین در اجتماعات و فرایض و مناسک بپردازند.

این رژیم منحوس و فرقه جعلی و منحرف از اسلام که ناتوانی خود را هر ساله به اثبات رسانده است، اما با خوش رقصی ها همواره در نوکری شیطان بزرگ تلاش کرده و استعداد خود را در کشتار بی رحمانه زنان و کودکان از سوریه و عراق و بحرین تا یمن و جلوگیری از حضور حاجیان این بلاد در مناسک حج ابراهیمی و همچنین بمب گذاری در مساجد و قربانی کردن مردم بی دفاع در عید قربان را به رخ جنایتکاران عالم کشانده است.

ریشه فاجعه هولناک در منا را باید در خلاء حضور نیروهای کارآمد و با تجربه انتظامی، پلیس و ارتش عربستان دید چرا که اعزام نیروهای خبره نظامی و انتظامی و امنیتی به سرزمین‌های اسلامی سوریه و عراق برای تربیت و حمایت مولود نامشروع داعش و سرکوب شیعیان بحرین و بمباران و قتل عام مردم یمن این مدعیان خادمین الحرمین را ناتوان‌تر از پیش کرده بود و از سوی دیگر حضور تبلیغاتی و مزورانه شاهزاده جنگ طلب سعودی در مناسک حج با حضور نامتعارف نیروهای حفاظتی همراه با برهم زدن نظم و آرامش حجاج عامل دیگر این سوی پرده بی کفایتی خباثت آمیز آل سعودی را رقم زد.

اما آنچه مسلم است لزوم پذیرش مسئولیت این واقعه و رسیدگی به بازماندگان و جست و جوی مفقودین و همچنین موضع گیری مناسب توسط مسئولین ذی‌ربط است. لذا با توجه به تقارن این حادثه با اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و حضور رئیس جمهور کشور عزیزمان در این اجلاس، مطلوب است که موضع گیری صحیح و قاطعی در خصوص اقدامات حکومت عربستان در یمن و بی کفایتی آن در مدیریت مراسم حج اعمال نموده تا ضمن اعلام بی لیاقتی این رژیم، از این پس میزبانی حج و خادمی حرمین شرفین به عهده امت اسلامی قرار گیرد.

ما تشکل های انقلابی و اسلامی دانشگاه‌های استان قم ضمن تسلیت مجدد این واقعه تلخ به خانواده‌های داغدار این عزیزان انزجار خود را از اقدامات این دولت وهابی اعلام نموده و در راستای لبیک به ندای ولی امر مسلین جهان آمادگی خود را جهت هرگونه امداد و خدمت رسانی به حاجیان اعلام داشته و با تقدیر از قوه قضاییه به منظور پیگیری قضایی از محاکم بین المللی و تعقیب عوامل مجری و مسئول این فاجعه، از دولت مردان بویژه وزارت امورخارجه انتظار داریم ضمن تجدید نظر در توازن مناسبات و با اقدامی قاطع ضمن توبیخ نمایندگان رژیم آل سعود تا استیفای کامل حقوق حاجیان معظم، از اقتدار و عزت بی‌بدیل ایران اسلامی پاسداری نمایند.

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قم

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قم

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قم

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم

بسیج دانشجویی دانشگاه قم

انتهای پیام

کد N973474