فرمانده سپاه لرستان:

حاکمان فعلی مکه غاصب هستند

فرمانده سپاه لرستان گفت: حاکمان فعلی مکه غاصب هستند و باید دست آن‌ها کوتاه شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، مرتضی کشکولی در گردهمایی بزرگ بسیجیان و پیشکسوتان سپاه حضرت ابوالفضل(ع)لرستان، ضمن تسلیت درگذشت حجاج در اثر بی‌تدبیری و سوء مدیریت حاکمان آل‌ سعود، اظهار کرد: اگر حاکمیت آل‌سعود بر مکه و مدینه را تنها دلیل وقوع این حادثه بدانیم کفایت می‌کند.

وی با بیان اینکه دو قبله مسلمین؛ بیت‌المقدس و مکه در دست غاصبان صهیونیست و وهابی است، ادامه داد: به‌دلیل قدمت تسلط حاکمان جور بر مکه و مدینه، ابتدا باید افکار مؤمنین روشن شود و سپس در جریان نرم و ضعیفی رفع ظلم شود. این حوادث باعث می‌شود که پرده‌های تزویر از چهره ظلم و جور برداشته شده و زمینه‌های خلع‌ ید ظالمان بر مکه و مدینه فراهم شود.

کشکولی تأکید کرد: مشکل اصلی در حادثه منا این است که حاکمان فعلی مکه غاصب هستند و باید دست آن‌ها کوتاه شود و راه‌حل آن حمله کردن به مکه نیست بلکه باید این‌قدر با مردم جهان صحبت کنیم که ذهن مسلمانان روشن شود و تنویر افکار عمومی صورت گیرد تا در فرایند خیلی ظریفی ظلم این ظالمان را از مکه بیرون کنیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در ادامه ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به رزمندگان و ایثارگران این عرصه و تمام بسیجیان، گفت: دفاع مقدس یک مجموعه و منظومه عقلانی و عرفانی است. سپاه خدمت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، نظامی و امنیتی انجام داده است.

وی با اشاره به پنجم مهرماه سالروز شکسته شدن حصر آبادان به فرمان امام خمینی(ره) افزود: اگر این برهه از تاریخ ایران را با اوضاع کنونی مقایسه کنیم می‌توانیم برداشت‌های خوبی از این برهه از تاریخ داشته باشیم. در این برهه از تاریخ کشور در بدترین شرایط سیاسی، اجتماعی و امنیتی قرار داشت و طی سه ماه، سه رئیس جمهور به خود دیده بود که اولین رئیس جمهور خائن بود. رئیس‌جمهور دیگر که انقلابی بود را ترور و شهید کردند و پس از شهادت شهید رجایی و باهنر با برگزاری سومین انتخابات، مقام معظم رهبری به‌ عنوان رئیس جمهور از طرف مردم انتخاب شد که همه این اتفاقات با جنگ عراق علیه ایران هم‌زمان بود.

وی با اشاره به اینکه در این زمان بود که عملیات‌های منظم ارتش در چهار جبهه مختلف علی‌رغم هزینه زیادی که در برداشت جواب نداده بود، تصریح کرد: در این زمان بود که نیروهای ما با اتکا به خود و استفاده از ظرفیت‌های داخلی دست به عملیات زدند که ما نیز امروزه به‌دنبال آن یعنی توجه به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از الگوها و راه‌کارها هستیم.

کشکولی با اشاره به اینکه اگر عملیات شکست حصر آبادان را خوب تحلیل کنیم می‌توانیم درس‌های زیادی از آن بگیریم، خاطرنشان کرد: اولین درس اطاعت از رهبری و ولایت فقیه است. در آن زمان و در شرایط ضعف داخلی سیاسی، امنیتی و دفاعی اراده ولی‌فقیه بر این امر استوار بود و رزمندگان نیز بدون اینکه مغلوب خونریزی سه ماهه شوند و با اتحاد و یکپارچگی که بین سپاه و ارتش و نیروهای مردمی شکل گرفت و با طراحی خوب ارتش و سپاه عملیات شکست حصر آبادان با موفقیت 100 درصدی انجام شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان یادآور شد: در آن زمان با اتحاد و وحدت و فرماندهی مشترک سپاه و ارتش و همچنین روش‌های نظامی که برای دشمنان ما ناشناخته بود و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی طراحی شده بود حصر آبادان شکسته شد و ما امروزه نیز به‌دنبال پرورش ظرفیت‌های داخلی هستیم و به بیرون از این مرزها چشم ندوخته‌ایم.

وی با بیان اینکه عملیات شکست حصر آبادان ابداع طرح جدید و روش نو بود که توانستیم با استفاده از آن نقاط ضعف خود را پوشانده و نقطه قوت دشمن که نیروهای هوایی‌اش بود را کور کنیم، ادامه داد: ما با استفاده از ظرفیت فکر، توان، طرح و روش داخلی و اتحاد و گوش دادن به سخنان رهبری و تلاش در راه تحقق اراده رهبری در این عملیات پیروز شدیم.

کشکولی با اشاره به اینکه ما توانستیم بعد از 36 سال دشمن را از عرصه دفاعی به امنیتی عقب بکشانیم، اظهار کرد: امروزه نیز جنگ وجود دارد اما از عرصه دفاعی به امنیتی و از عرصه امنیتی به اقتصادی کشیده شده است که ما در این سه عرصه به لطف رهبری ولی‌فقیه، دولت‌ها و درک درست مردم از این‌که جنگ هنوز ادامه دارد، پیروز مطلق هستیم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه الان جنگ ما به عرصه سیاسی و فرهنگی کشیده شده است، اضافه کرد: این درحالی است که ما در فتنه 88 چهره جدی خود را در عرصه امنیتی و سیاسی به دشمنان نشان داده‌ایم. دشمن درصدد است که تخم نفاق و تفرقه را در میان جامعه ما بکارد و این کار را با پیش کشیدن مباحثی مانند موافق و مخالف فلان بحث یا جریان انجام می‌دهد که مقام معظم رهبری با بصیرت و هوشیاری فراوان با نامگذاری شعار سال به نام «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی» راه دشمن را در زمینه مسدود کرده است.

کشکولی با اشاره به اینکه پس از گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب مردم همچنان و همواره با آن همراه بوده‌اند، اظهار کرد: این نشان‌دهنده این است که مردم خطوط قرمز انقلاب را به‌خوبی می‌شناسند و آن‌ را رعایت می‌‎کنند. با نگاهی به رسانه‌های دشمن متوجه خشم آن‌ها می‌شویم که همین خشم نشان‎دهنده حرکت درست ماست.

وی بیان کرد: ما در عرصه جنگ سیاسی و فرهنگی هستیم و دشمن را از عرصه دفاعی و امنیتی و اقتصادی عقب رانده‌ایم و در عرصه سیاسی و فرهنگی کار می‌کنند. در این‌جا بخشی از جنگ ما در عرصه دولت‌سازی است و در انتخابات پیش‌رو انتخاب نماینده شایسته در اولویت است که خود نیازمند هوشیاری و بصیرت است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: ما باید به کسی رای دهیم که از لحاظ فکری و اقتصادی سالم باشد، رانت‌خوار نباشد و از نظر فکری همراه با انقلاب اسلامی باشد، خوش سابقه، مردم‌دوست و با مواضع شفاف باشد.

وی در پایان گفت: ما باید به کسی رأی بدهیم که دشمنی آمریکا و استکبار را در باور داشته و کینه آن‌ها را در دل داشته باشد و به کسی‌که بگوید مشکلی با آمریکا نداریم نباید رای دهیم چراکه هم‎تراز با انقلاب اسلامی نیست.

انتهای پیام

کد N973130