بحران پناهجویان محور مذاکرات بان کی مون و مقامات ارشد اتحادیه اروپا

دبیرکل سازمان ملل متحد با گروهی از رهبران عالی رتبه اتحادیه اروپا دیدار کرد؛ دیداری که محوریت آن بحران پناهجویان و اجرای توافق‌نامه مینسک اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه‌ای از دیدار بان کی مون، دبیرکل این سازمان با رهبران اتحادیه اروپا خبر داد.

براساس این بیانیه مساله هجوم پناهجویان به اتحادیه اروپا و اجرای توافق‌های مینسک برای دستیابی به صلح و ثبات در اوکراین از جمله اصلی‌ترین محورهای این دیدار بوده است.

در این دیدار علاوه بر دبیرکل سازمان ملل متحد دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا، فرانس تیمرمان، از مقام‌های ارشد کمیسیون اروپا و فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا حضور داشتند.

دبیرکل سازمان ملل متحد در این دیدار تاکید کرد که لازم است در قبال چالش‌های ناشی از افزایش روز افزون ورود پناهجویان و مهاجران به اروپا واکنش‌های مناسب به کار گرفته شود.

وی همچنین از تلاش‌های اتحادیه اروپا در این راستا تقدیر و براهمیت یکپارچگی در این اتحادیه تاکید کرد.

گفت‌وگو درباره آخرین تحولات اوکراین از جمله دیگر محورهای این دیدار بود که در آن درباره اجرای توافق‌های مینسک در راستای تحقق ثبات در این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N973022