افغانستان خواستار تغییر رویکرد در مبارزه با تروریسم در منطقه شد

رئیس اجرایی حکومت افغانستان خواستار تغییر رویکرد در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی در منطقه شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری بخدی، عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت افغانستان که در نشست "بازسازی صلح‌آمیز افغانستان و همکاری‌های منطقه‌ای" صحبت می کرد، برای دستیابی به صلح، خواستار تغییر رویکرد در مبارزه با تروریسم، افراط‌گرایی و معضلات تاریخی در منطقه شده است.

این نشست سه جانبه از سوی آمریکا، چین و افغانستان برگزار شد و در آن علاوه بر جان کری، وزیر امور خارجه امریکا و وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، شماری از مقامات کشورهای کمک کننده به افغانستان حضور داشتند.

در این نشست عبدالله گفت: ما دست به اقدامات مشخص علیه شورشیان ضدپاکستان زدیم که تهدیدی برای هر دو کشور به شمار می‌روند ولی در مقابل شواهد روشنی از کاهش تهدید تروریسم علیه مردم یا قطع کمک‌ها به تروریست‌ها در مناطق مرزی در دست نداریم.

به گفته عبدالله، هیچ حکومتی نباید از تروریسم به عنوان ابزاری برای تحقق اهداف سیاست خارجی استفاده کند. همچنین او هشدار داد که اگر ماموریت مبارزه با تروریسم ناکام شود، دولت‌ها چیزهای زیادی را از دست خواهند داد.

رئیس اجرایی حکومت افغانستان تصریح کرد که کشورش از نقش دوستان بین‌المللی کابل به ویژه آمریکا و چین استقبال می کند.

به گفته وی، حکومت افغانستان تحولات را زیر نظر دارد و معتقد است که مراکز و پایگاه‌های تروریسم در هر جایی که باشد، باید از بین برده شود.

عبدالله از نمایندگان کشورهای شرکت‌کننده در این نشست خواست که به کمک‌هایشان برای تامین صلح و ثبات در افغانستان که منجر به ثبات در منطقه و جهان می شود، ادامه دهند.

انتهای پیام

کد N972957