عربستان کشته شدن افسر ارشد خود در یمن را تایید کرد

سیاسی

رژیم آل سعود به هلاکت یک افسر ارشد ارتش این رژیم در عملیات نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان جیزان عربستان اعتراف کرد.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، یک فرمانده ارشد نظامیان عربستان سعودی در یمن بر اثر جراحات وارده در بیمارستانی در مرز این کشور با یمن به هلاکت رسید.

ابراهیم عمر ابراهیم حمزه به عنوان جانشین فرمانده تیپ هشتم ارتش عربستان سعودی در استان جیزان فعالیت می کرد. تصاویری از گلوله باران روستای یمنی توسط این فرمانده سعودی در شبکه مجازی منتشر شده است.

هلاکت این فرمانده سعودی بعد از کشته شدن دو افسر سعودی دیگر در یمن از سوی رسانه های عربستانی تایید شده است. پیش از این یکی از فرماندهان نیروی هوایی عربستان و فرمانده تیپ هجدهم این کشور در جیزان کشته شده بودند.

العربیه علت کشته شدن این افسر ارشد را انفجار مینی در مسیر گشتی گارد مرزی در جیزان اعلام کرد و افزود پس از انفجار، این کاروان از داخل یمن به شدت هدف قرار گرفت. بر اساس گزارشهای سازمان ملل از زمان حمله عربستان به یمن بیش از ۴۵۰۰ نفر از مردم بی دفاع این کشور در حملات جنگنده های سعودی کشته شده اند.

گفتنی است رژیم سعودی و رسانه هایش در برابر انهدام تعداد زیادی از خودروهای زرهی و نظامی و تانکها و جنگ افزارهایش در استانهای جیزان و عسیر و نجران به دروغ پردازیهای جدید متوسل شده اند.