ماری هارف :دیدار اوباما با روحانی بعید نیست اما هنوز برنامه مشخصی وجود ندارد

ایرنا- مشاور استراتژیک جان کری وزیر خارجه امریکا در گفت و گو با ایرنا گفت که چنین دیداری بعید نیست ولی هنوز هیچ برنامه ای در این خصوص وجود ندارد.

ماری هارف سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد، گرچه هنوز اطلاعات دقیقی در این مورد بدست نرسیده ولی احتمال وقوع چنین دیداری غیر ممکن نیست.
وی با با بیان این که با توجه به همزمانی سخنرانی ریاست جمهوری آمریکا و ریاست جمهوری اسلامی ایران، و جدول زمانی فشرده مقامات در این روز گفت که در مورد چنین دیداری در روز اول مجمع عمومی هنوز تردید دارم.
حسن روحانی و باراک اوباما قرار است روز دوشنبه در اولین روز افتتاحیه هفتادمین سالگرد اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک سخنرانی داشته باشند.
در برخی از رسانه های خارجی ،شایعاتی مبنی بر دیدار روسای جمهوری دو کشور در حاشیه این مراسم در مقر اصلی سازمان ملل در جریان است.
به نظر کارشناسان سیاسی،همزمانی سخنرانی روسای جمهوری دو کشور در صحن مجمع عمومی سازمان ملل در یک روز، احتمال انجام شدن چنین دیداری را قوی تر می کند.
باراک اوباما قرار است در روز دوشنبه دیداری دوجانبه با ولادیمیر پوتین حول محور مسائل سوریه و دیگر موضوعات داشته باشد.
بحران سوریه از جمله موضوعات مورد بحث در دیدار وزرای خارجه ایران و آمریکا در دیدار روز شنبه گذشته در سازمان ملل بوده است.

4949

کد N972848