سردار دهقان:

حصر آبادان به ما آموخت که می توان تهدیدها را درهم شکست

سیاسی

وزیر دفاع گفت: حصر آبادان و مقاومت مردم و رزمندگان در این شهر تحت محاصره به ما آموخت که با مقاومت و ایثار می‌توان همه، تهدیدها، حصرها و تحریم‌ها را در هم شکست و پیروزی را با صلابت رقم زد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بیستمین نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه‌های اجرایی کشور که به میزبانی وزارت دفاع  برگزار شد، طی سخنانی با گرامی داشت هفته دفاع مقدس و تبریک پنجم مهر سالروز شکست حصر آبادان، از عملیات پیروزمند ثامن‌الائمه که منجر به شکست حصر آبادان شد، به‌عنوان نقطه عطفی در حماسه جاوید دفاع مقدس  و سرپل پیروزی‌های  بزرگ رزمندگان اسلام یاد کرد و اظهار داشت: حصر آبادان و مقاومت مردم و رزمندگان در  این شهر تحت محاصره به ما آموخت که با مقاومت و ایثار می‌توان همه، تهدیدها، حصرها و تحریم‌ها را در هم شکست و پیروزی را با صلابت رقم زد.

وی با بیان اینکه فرایند ارتباطات باید همواره پویا، مؤثر و سازنده باشد تصریح کرد: اطلاع رسانی یکی از ارکان مهم دستگاه‌های اجرایی است که می‌تواند در پیشبرد اهداف سازمانی و تعامل سازنده میان مردم و مسئولان نقش مهمی ایفا کند.

وزیر دفاع گفت: اطلاع رسانی و اقناع سازی زمینه‌های جلب حمایت عموم مردم را فراهم و منجر به ایجاد فضایی اعتماد برانگیز در جامعه می‌گردد که در صورت استمرار، تبدیل به موج و موج آفرینی خواهد شد.

سردار دهقان با تبیین ویژگی‌های قدرت نرم گفت: لازم است انبوه سازی و گزیده سازی را مورد توجه قرار گیرد و علاوه بر جنبه‌های علمی، به حوزه‌های عملی این حرفه  نیز توجه ویژه‌ای داشت.

وی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی مستمر و بیان این نکته که همپای خدمات دولت، اطلاع رسانی مؤثر شکل نگرفته است، گفت: باید دستگاه‌های اطلاع رسانی، مثل هفته دولت، هر روز گزارش اقدامات و فعالیت‌های خود را به مردم ارائه نمایند و هفته دولت باید تبلور و نقطه اوج رابطه میان دولت و ملت باشد.

وزیر دفاع با بیان اینکه ما امروزه در عصر دوفضایی شدن جهان  زندگی می‌کنیم افزود: امروزه شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی ضمن ایجاد دنیای جدید، بسترهای لازم را برای شکل گیری ذهنیت‌های جامعه ایجاد کرده‌اند که به شدت رفتارها را نیز تحت تأثیر قرار داده است و وظیفه مراکز اطلاع رسانی و روابط عمومی‌ها تبدیل تهدیدهای این فناوری نوین ارتباطی به فرصت‌های جدید است.

سردار دهقان، با بیان اینکه در این مدت کوتاه، کارهای بسیار سازنده و بزرگی توسط دولت یازدهم و صورت گرفته است افزود: متولیان اطلاع رسانی در دستگاه‌های اجرایی باید این اقدامات سازنده را به صورت هنرمندانه و اقناعی به اطلاع مردم برسانند.

وی افزود: اطلاع رسانی دقیق، صحیح و به هنگام می‌تواند ضمن ایجاد آرامش در جامعه، موجبات افزایش کارآمدی دولت را نیز فراهم کند.

وزیر دفاع گفت: دولت با راهبرد افزایش ارتباط هرچه بیشتر با مردم مصمم است امید و نشاط را در جامعه فزونی بخشیده، زمینه مشارکت هرچه بیشتر مردم را فراهم کند زیرا این مهم موجبات رشد و تعالی در همه حوزه‌ها خواهد شد.

در ابتدای این نشست علیرضا معزی دبیر شورای اطلاع رسانی دولت طی سخنانی با ارائه گزارشی از اقدامات دستگاه‌های اجرایی در هفته دولت بر ضرورت آسیب شناسی و تجزیه و تحلیل اقدامات انجام گرفته در این هفته با هدف ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت‌های اطلاع رسانی، تبلیغی و اقناعی تاکید کرد.