ساری میزبان هفتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین قم

جامعه مدرسين

مدیر حوزه علمیه استان مازندران از برگزاری هفتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در روزهای 15 و 16 مهرماه در مجتمع فرهنگی تفریحی قوه قضائیه ساری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، حجت‌الاسلام ابوالقاسم طاهری در نشست خبری که به مناسبت هفتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ساری برگزار شد، با بیان اینکه هفتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم روزهای 15 و 16 مهرماه در مجتمع فرهنگی تفریحی قوه قضائیه در ساری برگزار می‌شود، افزود: تا کنون 9 اجلاسیه سراسری در قم و شش اجلاسیه منطقه‌ای در شهرهای مشهد، ارومیه، کرمانشاه، اهواز، یزد و شیراز برگزار شد و هفتمین اجلاسیه منطقه‌ای امسال در ساری با شرکت استان‌های مازندران، گیلان و گلستان برگزار می‌شود.

دبیر هفتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین قم با بیان اینکه این اجلاسیه با حضور نخبگان و اعضای جامعه مدرسین قم برگزار می‌شود، تصریح کرد: از اهداف این اجلاسیه نقش و رسالت روحانیت در تبیین وضعیت کنونی کشور است.

وی افزود: حوادث جانی و منطقه‌ای و مشکلاتی که برای اسلام به وجود آمده، موضوع حضور تکفیری‌ها به سرکردگی آمریکا، فاجعه بزرگ منا، انتخابات مجلس و خبرگان از موضوعات مورد بحث این اجلاسیه به شمار می‌رود.

طاهری با بیان اینکه سه کمیسیون برای اجرای این کنفرانس تشکیل شد، عنوان کرد: مصوبات کمسیون‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی هر استان به قم ارسال شد.

وی افزود: در این اجلاسیه آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه، حسینی بوشهری مدیر حوزه علمیه برادران کشور، آیت‌الله جمشیدی مدیر حوزه علمیه خواهران کشور، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان،40 نفر از اساتید حوزه علمیه، 30 نفر از اساتید حوزه علمیه و... حضور دارند.

مدیر حوزه علمیه استان مازندران گفت: سخنرانان اصلی این اجلاس آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت‌الله صادق لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه، مرتضی مقتدایی، مدیر شورای عالی حوزه علمیه قم مقتدایی، حسینی بوشهری مدیر حوزه علمیه برادران کشور و نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌های گیلان و گلستان ‌هستند.

به گزارش ایسنا، طاهری در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت دهه ولایت و تسلیت فاجعه بزرگ حجاج در روزهای اخیر به خانواده و بستگان این حادثه گفت: حادثه منا ناشی از بی‌تدبیری و بی‌مدیریتی مسئولان کشور میزبان است.

وی افزود: مازندران در تاریخ یک استان اسثثنایی است و حضور اسلام در این سرزمین مازندرانی‌ها را با ولایت اهل بیت آشنا کرد.

طاهری با بیان اینکه بیش از 2 هزار طلبه در مازندران وجود دارد، عنوان کرد: وجود حوزه‌های علمیه بسیار در دوره‌های مختلف در مازندران نشان از هویت مذهبی این استان است و با وجود مسافرخیزی این استان مسافرین بیشتر از فرهنگ این استان تاثیرپذیر هستند.

وی افزود: مازندران در طول تاریخ تحت تاثیر القائات دشمن قرار نگرفت و برگزاری این اجلاسیه می‌تواند در حل بسیاری از مشکلات فرهنگی سیاسی و اجتماعی تاثیرگذار باشد.

دبیر هفتمین اجلاس منطقه‌ای جامعه مدرسین قم عنوان کرد: اتحاد و همگرایی نخبگان شمال کشور سبب موفقیت آنها در امورات کشور می‌شود و امیدواریم این اجلاسیه بتواند زمینه اتحاد و همفکری علما را فراهم کند.

وی بیان کرد: مازندران در طول تاریخ جنگ‌های مختلف را دیده و هر جا دین و مذهب در خطر بود مازندرانی‌ها حضور داشتند و نهضت مشروطه زمانی که داشت به انحراف می‌رفت شخصیت‌هایی همچون شیخ فضل‌الله نوری و شهید غلامعلی مجتهد با آنها به مقابله پرداختند.

انتهای پیام

کد N972360

خواندنی از سراسر وب